Biała Puma

Tłumaczenie: Michał Ignar
Wydawnictwo: Reader's Digest
bookszejk

Znakomita powieść przyrodnicza, której bohaterem jest puma - drapieżnik nazywany też lwem górskim, dzikim kotem lub kuguarem. W przeszłości puma żyła na całej niemal półkuli zachodniej. Obecnie występuje w USA, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej. Pumy zwykle mają jednolite umaszczenie - od płowobrązowego po szare, czasem żółtawe lub rudawe; białe są niezwykle rzadkimi okazami.

źródło opisu: Reader's Digest, 1999

Ewelina_Szłapa | 2019-07-31

Ojojoj! Słodkie. Znaczy tytułowy kot jest niesamowicie słodki <3. Kibicowałam mu przez całą książkę, martwiąc się, czy nie zostanie zastrzelony i obdarty ze skóry z powodu swojego (nietypowego, jak na pumy) umaszczenia.
Na szczęście pojawia się osoba, która się w nim zakochuje - tak, jak człowiek zakochuje się w swoim zwierzaku (bez skojarzeń z zoofilią!), a kot nabiera do niej zaufania...
Miłośniczki kotów pewnie sięgną po lekturę, ale to zapełnie inny kotowaty; nie dachowiec. Klimat opowieści jest taki... Hmmm... Myśliwski. Język - dość plastyczny. Można bez trudu wyobrazić sobie prerie i leśne tereny Ameryki Północnej, gdzie toczy się historia Białej Pumy.
Uwrażliwia na problemy dzikich zwierząt. Warto.