Zgłosuj na książki roku 2017

Le combat des chefs
Asteriks, Obeliks, Galowie
komiksy
geokuba

Rzymianie nie ustają w próbach podporządkowania sobie ostatniej opornej galijskiej osady! Tym razem planują podstępnie wykorzystać stary galijski obyczaj walki wodzów. Gdy jeden z wodzów wyzywa drugiego na pojedynek - ten nie może odmówić, a pokonany oddaje się wraz z całym ludem pod rządy zwycięzcy. Asparanoiksa ma pokonać kolaborujący z Rzymem galijski wódz Kolaboriks. Aby tak się stało, Asparanoiks nie może się napić dającego nadludzką siłę magicznego wywaru, który sporządza druid Panoramiks. Rzymianie szykują więc na druida zasadzkę w lesie, gdy ten idzie po zioła potrzebne do sporządzenia napoju. Jednak podstęp się nie udaje, gdyż czujni Asteriks i Obeliks w porę ich przepędzają. Niestety Obeliks tak niefortunnie rzuca menhirem, że głaz, zamiast w Rzymian, trafia Panoramiksa. Od tego uderzenia druidowi pomieszało się w głowie i nie pamięta receptury magicznego wywaru. Zbliżająca się walka wodzów wydaje się być dla nich przegrana. Jednak Galowie nie poddają się i wpadają na przebiegły pomysł...

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

chrispu | 2013-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Komiks, w którym główną rolę rozśmieszacza przejmuje druid Panoramix, który traci pamięć oraz jeden z legionistów Cezara. Reszta postaci oraz humor na swoim standardowym poziomie, bez jakichś fajerwerków i wysublimowanych żartów słownych. Pozycja obowiązkowa dla fanów serii, dla pozostałych osób - niekoniecznie.

Herbaciarka | 2016-05-29
Przeczytana: maj 2016

Rzymianie znaleźli kolejny sposób, na pokonanie galijskiej wioski - wykorzystują w tym celu poddanego im, zakochanego w Rzymie galijskiego wodza aby ten wyzwał Asparanoiksa na pojedynek, a zwycięzca przejmuje całą wioskę zwyciężonego. Nieszczęśliwy wypadek, wg Obeliksa "lekkie stuknięcie menhirem" powoduje, że Panoramiks traci zmysły i wioska jest bezbronna. Jak się potoczy reszta historii to już musicie się sami dowiedzieć.

Komiks jest zabawny, zresztą jak każdy z Asteriksem i Obeliksem. Jakoś chyba od tej historii zaczęła mnie drażnić głupota czy raczej lekkomyślność Obeliksa, ale idzie to jakoś przełknąć ;) W każdym razie polecam :)

książek: 1978
kryptonite | 2010-12-30
Przeczytana: 2000 rok

Ciut słabszy komiks o Asteriksie i Obeliksie.

Violla92 | 2015-04-02
Przeczytana: 31 marca 2015

Dla mnie najsłabszy komiks z serii. Czuję, że nie do końca został wykorzystany potencjał historii.

Adam Głowacki | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018