Walka wodzów

Le combat des chefs
Asteriks, Obeliks, Galowie
komiksy
geokuba

Rzymianie nie ustają w próbach podporządkowania sobie ostatniej opornej galijskiej osady! Tym razem planują podstępnie wykorzystać stary galijski obyczaj walki wodzów. Gdy jeden z wodzów wyzywa drugiego na pojedynek - ten nie może odmówić, a pokonany oddaje się wraz z całym ludem pod rządy zwycięzcy. Asparanoiksa ma pokonać kolaborujący z Rzymem galijski wódz Kolaboriks. Aby tak się stało, Asparanoiks nie może się napić dającego nadludzką siłę magicznego wywaru, który sporządza druid Panoramiks. Rzymianie szykują więc na druida zasadzkę w lesie, gdy ten idzie po zioła potrzebne do sporządzenia napoju. Jednak podstęp się nie udaje, gdyż czujni Asteriks i Obeliks w porę ich przepędzają. Niestety Obeliks tak niefortunnie rzuca menhirem, że głaz, zamiast w Rzymian, trafia Panoramiksa. Od tego uderzenia druidowi pomieszało się w głowie i nie pamięta receptury magicznego wywaru. Zbliżająca się walka wodzów wydaje się być dla nich przegrana. Jednak Galowie nie poddają się i wpadają na przebiegły pomysł...

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Athoualia | 2018-09-25
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 25 września 2018

W końcu coś się stało i był malutki dreszczyk niepewności...

Betoniarka | 2018-09-21
Przeczytana: 21 września 2018

Tom, który znakomicie pokazuje jak wszystko się sypie, kiedy nie ma magicznego napoju, bo Panoramiks jest dość interesująco niedysponowany. Samym Obeliksem, który, jak wiadomo, opił się za młodu wystarczająco dużo napoju, żeby moce z nim zostały, wiele się nie zwojuje. Aczkolwiek, mając taką wiedzę, można by było skąpać w napoju całą wioskę i nigdy nie mieć takich problemów, jak w tym tomie. Polecam.

Piodr123 | 2018-09-11

Tych bohaterów i ich przygód osadzonych w historycznych realiach po prostu nie da się nie uwielbiać!

Herbaciarka | 2016-05-29
Przeczytana: maj 2016

Rzymianie znaleźli kolejny sposób, na pokonanie galijskiej wioski - wykorzystują w tym celu poddanego im, zakochanego w Rzymie galijskiego wodza aby ten wyzwał Asparanoiksa na pojedynek, a zwycięzca przejmuje całą wioskę zwyciężonego. Nieszczęśliwy wypadek, wg Obeliksa "lekkie stuknięcie menhirem" powoduje, że Panoramiks traci zmysły i wioska jest bezbronna. Jak się potoczy reszta historii to już musicie się sami dowiedzieć.

Komiks jest zabawny, zresztą jak każdy z Asteriksem i Obeliksem. Jakoś chyba od tej historii zaczęła mnie drażnić głupota czy raczej lekkomyślność Obeliksa, ale idzie to jakoś przełknąć ;) W każdym razie polecam :)

Violla92 | 2015-04-02
Przeczytana: 31 marca 2015

Dla mnie najsłabszy komiks z serii. Czuję, że nie do końca został wykorzystany potencjał historii.

chrispu | 2013-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Komiks, w którym główną rolę rozśmieszacza przejmuje druid Panoramix, który traci pamięć oraz jeden z legionistów Cezara. Reszta postaci oraz humor na swoim standardowym poziomie, bez jakichś fajerwerków i wysublimowanych żartów słownych. Pozycja obowiązkowa dla fanów serii, dla pozostałych osób - niekoniecznie.

kryptonite | 2010-12-30
Przeczytana: 2000 rok

Ciut słabszy komiks o Asteriksie i Obeliksie.