rozwiń zwiń

Struktura produkcji. Gielda, kapitał, konsumpcja

Okładka książki Struktura produkcji. Gielda, kapitał, konsumpcja
Mark Skousen Wydawnictwo: Fijorr Publishing biznes, finanse
448 str. 7 godz. 28 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Wydawnictwo:
Fijorr Publishing
Data wydania:
2011-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-01-01
Liczba stron:
448
Czas czytania
7 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788389812711
Tłumacz:
Krzysztof Śledziński
Tagi:
giełda poradnik
Średnia ocen

                8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
12 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
43
33

Na półkach: ,

Jeden z niewielu podręczników ekonomii podażowej w języku polskim. Przełożenie dużej części Austriackiej Szkoły Ekonomii na wykresy i twierdzenia makroekonomiczne.

Książka zawiera między innymi wykres interpretacyjny zmian cenowych w strukturze produkcji poszczególnych części gospodarki, pokazujący cykl koniunkturalny, bardzo zbliżony do interpretacji Hayeka.

Str. 42 Clark i Walrsa jako twórcy modelowej ekonomii. Str. 68 - Ekonomia walrasowska pomija Strukturę Produkcji. St. 96 - Zaniżanie stóp procentowych poniżej wartości realnej prowadzi do cyklu koniunkturalnego. Str. 107 - Major Duglas - Jako przywódca na rzecz ruchu społecznego na rzecz kredytu społecznego. Str. 121 - Mit Keynesa mówiący, że to wydatki publiczne tworzą bogactwo. Str. 266 - Wg. Skousena, ekonomiści "głównego nurtu" nie zbierają informacji na temat kosztów produkcji między krótkimi okresami czasu. Str. 365 - Pobudzanie popytu na dobra konsumenckie nie ma sensu, ponieważ co najwyżej skierowane na strefę dóbr kapitałowych. Str. 390 - Wg Skousena, standard złota eliminuje cykl koniunkturalny (sam uważa, również, że standard złota na dzień dzisiejszy nie jest możliwy do wprowadzenia ponieważ ewentualne jego wprowadzenie doprowadziło by do zbytniego transferu bogactwa w stronę posiadaczy złota. (w dzisiejszym systemie monetarnym) Str. 391 - Wprowadzenie standardu złota doprowadziło by do długoterminowego kryzysu gospodarczego, z powodu korekty nie trafionych inwestycji. Str. 394 Argumentacja Skousena, że jego model "Struktury Produkcji" jest lepszym wskaźnikiem kondycji realnej gospodarki niż PKB.

Wpis z mojego bloga:

http://historiamysliekonomicznej.blogspot.com/2013/10/komentarz-do-ksiazki-marka-skousena.html

Jeden z niewielu podręczników ekonomii podażowej w języku polskim. Przełożenie dużej części Austriackiej Szkoły Ekonomii na wykresy i twierdzenia makroekonomiczne.

Książka zawiera między innymi wykres interpretacyjny zmian cenowych w strukturze produkcji poszczególnych części gospodarki, pokazujący cykl koniunkturalny, bardzo zbliżony do interpretacji Hayeka.

Str. 42...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    98
  • Przeczytane
    17
  • Ekonomia
    5
  • Posiadam
    4
  • Inwestowanie
    1
  • Inwestycje
    1
  • Finance
    1
  • - Ekonomia
    1
  • Biznes
    1
  • Ekonomia, państwo, polityka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Struktura produkcji. Gielda, kapitał, konsumpcja


Podobne książki

Przeczytaj także