Psychologia inwestowania. Wydanie IV

Wydawnictwo: Helion
biznes, finanse

Decyzje pod całkowitą kontrolą* Jak Twoje emocje wpływają na decyzje inwestycyjne?* Jakie szkodliwe skutki ma nadmierna pewność siebie?* Jak przezwyciężyć negatywne skłonności psychiki?Okiełznaj swoje emocje i szturmuj giełdęStare powiedzenie z Wall Street mówi, że istnieją dwa czynniki, które są w stanie poruszyć rynek — strach i chciwość. Wiele w tym prawdy, jednak ludzki umysł jest na tyle skomplikowany, a nasze emocje tak złożone, że na decyzje inwestycyjne wpływa znaczniej więcej czynników. To dlatego nawet doświadczeni inwestorzy, uzbrojeni w skuteczne narzędzia i znający na pamięć wszelkie finansowe teorie, popełniają głupie i niewybaczalne błędy.Dowiedz się, w jaki sposób zachowują się inwestorzy, co skłania ich do podejmowania określonych działań, dlaczego zachowania te nie sprzyjają gromadzeniu majątku i co można zrobić, aby temu zaradzić. Poznaj skłonności naszej psychiki, ograniczające możliwość podejmowania trafnych decyzji inwestycyjnych. Naucz się eliminować ich negatywny wpływ, a potem bogać się świadomie i z zimną krwią. Czwarte wydanie tej książki porusza problemy związane z ostatnim kryzysem finansowym, uwzględnia najbardziej aktualną wiedzę psychologiczną, przydatną przy wyjaśnianiu takich zjawisk, jak nadmierna pewność siebie, dysonans poznawczy, księgowanie mentalne czy preferowanie spółek lokalnych. W książce znalazł się również całkowicie nowy rozdział, poświęcony osądzaniu wyborów inwestycyjnych w zależności od kontekstu decyzyjnego.* Wpływ efektów psychologicznych na stan posiadania* Kontrolowanie odczuć wpływających na decyzje inwestycyjne* Interakcje społeczne a inwestowanie* Problemy wynikające z inwestowania w akcje znanych firm* Pamięć a podejmowanie decyzji* Destrukcyjne oddziaływanie iluzorycznej wiedzy.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

ziombel | 2015-07-04
Na półkach: Przeczytane, Giełda
Przeczytana: 04 lipca 2015

Książkę mogę polecić każdemu zainteresowanemu ekonomią/biznesem. W tym dziele autor przedstawia różnego rodzaju problemy psychologiczne inwestora(nadmierna pewność siebie, poczucie dumy/strachu, sentyment itd). Jest to dobre przedstawienie zgubnych sposobów postępowania w biznesie. Polecam to przyszłym inwestorom.

AWARO | 2014-08-04

KSIAZKA dokonsła dla wszystkich ktorzy zaczynsją przygodę z inwestowaniem.W trakcie lektury poznają bowiem kazdą emocję ,kazde zjawisko psychologiczne jakie przewinie się w glowie inwestora.Zapadły mi w pamieci 'dysonans poznawczy "efekt "awersji do ryzyka".Inne rozumiem lecz nie znalem nazw .Warto się zapoznać z tą książką by juz inwestując rozpoznawac swe emocje -zdac sobie świadomosc z ich obecności i jesli sa negatywne rozbroic je .tO JEDEN WLASCIWIE Z PORADNIKOW do ktorego poszczególnych rozdziałów warto wrócic w trakcie podejmowania jakiś decyzji inwestycyjnych .
A DYSONANS POZNAWCZY przydaje się takze w codziennych interakcjach międzyludzkich .
Książka niełatwa ,do czytania rozdziałami i w skupieniu .Polecam tym ktorzy chcą poprawić wpływ emocji na decyzje inwestycyjne 90% inwestorów ;pewnie