jasmina

"Geniza Retro" stanowi drugą część cyklu i jest ściśle powiązana z "Tajemnicą dworu w Romanach". Stanowi też ostateczne i pełne wyjaśnienie wszystkich tajemnic, z którymi zetknął się bohater (i czytelnik) w pierwszym tomie.

źródło opisu: http://amososkarajchel.blogspot.com/

źródło okładki: Wydawca

Jacek | 2017-12-20

GENIZA RETRO

Prawdę mówiąc happy endu spodziewałem się już wcześniej bo coś w trawie piszczało ale wcześniej oczekiwałem bardziej spektakularnej konfrontacji, bo przewaga była miażdżyca i można to było trochę pociągnąć, nie mniej ogólnie rzecz ujmując, książkę czytało się bardzo przyjemnie, mnóstwo ciekawych informacji  - co wcale nie odstrasza, przynajmniej mnie - no i z przykrością dochodzi się do napisu KONIEC.

Marta | 2017-10-20

Choć to drugi tom, przypadek sprawił, że przeczytałam Genizę Retro przed Tajemnicą dworu w Romanach. Mimo to była to ciekawa lektura. Podobało mi się miedzy innymi spotkanie z tak wieloma pasjonatami, co rzadkie w codziennym życiu. Udane połączenie ambitnych tresci z humorem. Wywołuje uśmiech na twarzy i jednocześnie wzmożoną pracę neuronów w mózgu;)

MargoQ | 2017-04-25

Jedna z bardziej wciągających książek przygodowych (jeśli można tak to określić), jakie czytałam. Poza ciekawie skonstruowaną akcją lektura obfituje w informacje historyczne związane z przekładami Biblii, wplecione w treść. Dla mnie osobiście to pozycja rozszerzająca horyzonty i - jak zwykle już u tego autora - inspirująca. Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy poza przyjemnie spędzonym czasem cenią są intelektualną rozrywkę.

J-R | 2017-01-01
Przeczytana: grudzień 2016

To w zasadzie II tom "Tajemnicy dworu w Romanach". Wreszcie główny bohater, niszowy inteligent-idealista, trafia we właściwe dla siebie środowisko. A ileż przy okazji można się dowiedzieć!

iwa | 2016-11-06

Geniza Retro jako kontynuacja Dworu w Romanach odkrywa nie wyjaśnione wątki tej pierwszej. Pojawiają się nowe ciekawe postacie. I jak zwykle autor przekazuję nam wiedzę po którą wielu z nas nie mogłoby sięgnąć i jak zawsze robi to w sposób lekki, łatwy, i przyjemny.

Ivlivs | 2016-11-03

Panie Oskar
Znalazłem książkę która bawi, poucza I nie straszy.
Do poduszki. Dziekuje. Pisz Pan dalej.

ania | 2016-10-22

Świat w którym chciałby się znaleść każdy kto kocha książki.Gdzie czas biegnie wolniej.

Moniq | 2016-03-29

Właśnie dzięki takiemu humorystycznemu podejściu można wiele przekazać.

Paweł | 2015-12-26
Przeczytana: kwiecień 2014

Kolejna po "Tajemnicy dworu w Romanach" powieść o dociekliwym szperaczu zanurzającym się po uszy w starodrukach, monografiach, faksymilach... w odosobnionym niczym monastyr zamku należącym do instytutu naukowego. Na dodatek instytut wypełniony jest podobnymi zapaleńcami o dość wymyślnych imionach - zresztą w stylu retro. Wszystkie działania pracowników łączy jeden cel - odkrywanie prawdy o Biblii. To dobry pretekst, żeby podążać śladem różnych zagadnień, jak np. historia zwojów z Kumran, kopiowanie tekstów biblijnych, występowanie imienia Bożego w Biblii. Bohaterowie o różnych wąskich specjalizacjach nie odcinają się jednak ani od siebie, ani od świata - potrafią łączyć efekty swojej pracy w jeden wspólny wynik, mają też zdolność opuszczania swojego "podziemia", gdy wymaga tego tzw. dobro sprawy. To wszystko sprawia, że nie mamy do czynienia z grupą oderwanych od rzeczywistości i przemawiających w sobie tylko zrozumiałym języku nudziarzy, ale z budzącym sympatię gronem ludzi o...

Daniel Miedzik | 2015-12-18

przeczytałem ją jak tylko wyszła... jednym tchem :) bardzo podoba mi się fabuła - zachęca do refleksji :)