Złoty Potok

Wydawnictwo: Glob
indianie
przygodowa
Patryk P

"Między łagodnymi, pokrytymi rzadkim lasem pagórkami Doliny Sacramento w Kalifornii wije się strumień czystej, chłodnej wody. Jego źródła znajdują się po wschodniej Dolinie na którymś z urwistych stoków górskich łańcucha Sierra Nevada..."

źródło opisu: okładka książki

Robevil | 2014-11-29

"Droga Bess...
...Przywieź też dużo amunicji, żebysmy naszego potoku i dobytku mogli bronić przed złymi ludźmi...,...A jak córko wyjdziesz za mąż za Dana, bo tobie juz czas,a on się nie sprzeciwia...."
Brat z siostrą podążają śladem ojca, który razem ze swym wspólnikiem Danem odkrywają złotonośny potok. Niestety byłoby zbyt łatwo, albowiem na drodze do potoku piętrzą się niezliczone przeszkody wliczając w to braki finansowe młodocianych bohaterów, pojawiają się również śliscy, chętni do pomocy ochotnicy, wyrastający jak grzyby po deszczu na wieść o potoku.
Potok, potok, potok -niestety jedno z najczęstszych słów w dialogach i narracji.
Ciekawie rozwijąca się akcja, pomału nabierająca tempa zmierzająca z wielkim hukiem ku finałowi. Odrobinę odmienne od znanych połączenie powieści przygodowej z nutką kryminału w tle, gdzie nie do końca wiadomo,które postaci są czarne, a które białe.
zdecydowanie na plus

Grzegorz | 2016-09-25