Szlachczønka

Wędrówka z głównymi bohaterami według planu tajemniczego Iksa siłą rzeczy generuje wiele zabawnych sytuacji i ciągłe pytanie: kim jest sprawca całego zamieszania oraz gdzie i w jaki sposób przekaże on kolejne części swoistej biblijnej układanki. To właśnie jest powieść Szlachczonka wraz z jej atutami.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

SZLACHCZONKA

(...) bardzo nam się podobają dialogi między Oskarem a doktorem W. Dowcipne, inteligentne czasami uszczypliwe, w sumie super. Oskar i Wojtek raczej idealnie się uzupełniają. W duecie są super. (...) zaraz po skończeniu czytania i zrobiło mi się tak jakoś przykro że to już koniec.

SZLACHCZONKA

Jestem pod wrażeniem. Czy można dziś napisać książkę (celowo pomijam przymiotnik "dobrą") bez wprowadzania afery na wielką skalę - to znaczy, gdy i gdzie gra toczy się o wielkie, wręcz ogromne pieniądze, a akcja w niedostępnych nam kuluarach zaś główni aktorzy to onieśmielający nas prominenci? Można, jeśli i Ty szanowny Czytelniku podzielasz pogląd, że przyszłość naszej planety jak i dziś skłóconej, podzielonej rodziny ludzkiej, zależy od przewartościowań w sferze duchowej - a więc również kulturowej. Na co dzień robi się dość gwałtu i przemocy. Nobilitowanie tych zjawisk - a które poprzez opis lub przedstawianie w formie obrazów, opisów (film, książka) odsuwa na bok przemyślenia natury moralnej. A jeszcze są ludzie tęskniący za poetyckim, barwnym opisem rzeczywistości, gdzie humor i żart podnosi walory opisywanej gry. Życzę miłej zabawy i lektury, która choć trzyma w napięciu, to nie szarpie nerw!

No tutaj to się dzieje się :)
A tytuł został rozszyfrowany dopiero na ostatnich stronach :)
Najszybsza, zdecydowanie najbardziej "samochodzikowa" książka tego Autora, którą czytałem, tyle że bez mordobicia typowego dla niektórych kontynuacji "Pana Samochodzika" - i dobrze! Nie po to człowiek sili się na bycie ynteligientem, by w lekturze mieć gusty, jak z pakerni z porozrzucanymi strzykawkami i igłami. Brawo, Autor!

No tutaj to się dzieje się :)
A tytuł został rozszyfrowany dopiero na ostatnich stronach :)

Nie ukrywam że książka nie dla każdego czytelnika. Mnie się podobała. Ale ja Lubie wyzwania, Lubie stare księgi i ich zawiłą historię i historyków- detektywów. Zachęcam wszystkich, którzy są ciekawi jak potoczyła się historia polskiego przekładu Biblii.

Bardzo mi się podobała ze względu na historyczne szczegóły dotyczące pierwszych polskich przekładów Biblii. Zachęciła mnie do odwiedzenia Murzynowa i muzeum Stanisława Murzynowskiego. Szkoda, że takich rzeczy nie uczą na lekcjach historii i w rezultacie mało kto wie kim był ten wielki tłumacz.

Najbardziej zwariowana ze wszystkich części. Do samego końca nie wiadomo o co chodzi ale warto być cierpliwym...

szczerze polecam... na samym końcu akcja niesamowicie zaskakuje ;)

szczerze polecam... na samym końcu akcja niesamowicie zaskakuje ;)

Najlepsza ksiazka autora. Uwaga wciaga humorem i plastycznymi opisami dzialan bohaterow. Moja ulubiona :)

Ciekawa fabuła. Choć brak mi lekkości jaka zdaje się towarzyszy autorowi w poruszaniu trudnych tematów. Wolałabym bardziej lekkostrawną wersję. Ale oczywiście godna polecenia.

Dodaj cytat z książki Szlachczønka