Polska - daj się zaskoczyć. Trasy magiczne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
Weronika

"Polska - daj się zaskoczyć. Trasy magiczne" nie jest przewodnikiem po turystycznych i historycznych hitach. To propozycja ponad 100 unikalnych tras wycieczkowych po Polsce nieznanej, którą bez wątpienia warto odkryć. Podziemne tunele, zamki i pałace, wodospady i tęczowe jeziora, serpentyny i kalwarie to tylko niektóre z atrakcji, które można odkryć przemierzając "trasy magiczne". Proponowane...

Proponowane trasy obejmują szlaki w ramach danego województwa - zawierają wskazówki dotyczące długości trasy, opisy miejsc, które warto odwiedzić oraz tych, których absolutnie nie można pominąć. Czytelnicy znajdą także wiele ciekawostek historycznych i przyrodniczych, legend i opowieści o znanych postaciach związanych z danymi miejscami. Każda trasa ilustrowana jest zdjęciami najciekawszych atrakcji.

Książkę "Polska daj się zaskoczyć. Trasy magiczne" napisali czytelnicy i dziennikarze lokalnych oddziałów „Gazety Wyborczej”. Opisali swoje ulubione trasy, które przemierzali niejednokrotnie w swoich lokalnych ojczyznach. W książce zaprezentowane zostały najciekawsze z nich, wybrane w konkursie organizowanych przez "Gazetę", serwis Wyborcza.pl, a której patronowała firma Continental.

Adam Wajrak pisze:
"Polska to nie jest łatwizna dla turystycznych leniuchów. Choć są tu genialne zabytki i cudowna przyroda, to często trzeba się ich naszukać. Polska to kraj dla szperaczy, ludzi z wyobraźnią, dla koneserów. Ale nawet najlepsi, najwytrawniejsi poszukiwacze turystycznych cudów i ciekawostek potrzebują pomocy. I taką pomocą jest ta książka".

źródło opisu: wydawnictwo Agora

źródło okładki: wydawnictwo Agora

JoannaN | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

To nie jest książka do przeczytania od deski do deski. To jest książka do rozsmakowywania się w zakątkach Polski. Książka dla wszystkich tych, co chcą coś zobaczyć, zwiedzić, ale potrzebują podpowiedzi. Polecam!

andziorek | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Na wstępie powiem Wam, że bardzo się ucieszyłam, gdy ta książka trafiła w moje ręce. Na pierwszy rzut oka przykuwa w niej bogactwo zdjęć. Już sama okładka stanowi ogromną zachętę, aby wykonać dalszy krok i zajrzeć do środka. A co zawiera książka? Otóż jest to skarbnica polskich perełek turystycznych.

Przyznam się Wam, że zanim rozpoczęłam czytelniczą wędrówkę po wybranych trasach, w ślad za autorami, najpierw obejrzałam dokładnie wszystkie fotografie. Sprawiło mi to niemałą frajdę. Już niedługo rozpoczynam urlop i nie ukrywam, że zamierzam zabrać ten przewodnik do podręcznego bagażu i na pewno będę się nim posiłkować, w przemierzaniu północnej części naszego kraju. To na sam początek, w późniejszym czasie przyjdzie pora na kolejne zakątki.

Podoba mi się konstrukcja tej książki. Każdy rozdział odpowiada innemu województwu. Z kolei w ramach każdego z nich, wyodrębnionych zostało kilka tras, godnych polecenia i zwiedzenia. Są to trasy, których nie znajdziecie w żadnym innym...

Robert Frączek | 2013-07-13

Wakacje to taki czas, gdy szczególnie ochoczo wyruszamy na zwiedzanie, wyprawy, podróże... Nawet jak nie ma kasy na zagraniczne zorganizowane wyjazdy i możliwości, by w szalony sposób jechać tam za grosze, zawsze przecież jest możliwość odkrywać to co nie mniej ciekawe i piękne. Nasz kraj. Perełek w nim co nie miara i ta pozycja po raz kolejny to potwierdza.
Nie jest to standardowy przewodnik po miejscach najbardziej znanych - można tu oczywiście złościć się trochę na takie selektywne podejście i brak niektórych cudownych miejsc (choćby na Mazowszu: Arkadii, a na Lubelszczyźnie Kozłówki), ale wynika to trochę ze specyficznego sposobu powstawania tego zbioru pomysłów na krótkie wycieczki. Otóż 100 tras opisanych w tej książce to efekt akcji lokalnych oddziałów Gazety Wyborczej - propozycje czytelników i dziennikarzy, którzy opisywali własne wyprawy po swoich małych ojczyznach. Miejsca bardzo znane obok znanych wąskiej grupie (bo kto np. w kraju zna muzeum Kultury Indian w...

Weronika | 2013-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2013