The Children of the Roses

2011-12-09
2011-12-09

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Dobrze napisana, dorośli nie doceniają swoich dzieci. Oni nie są ani głupi, ani ślepi, widzą i czują, kiedy coś się psuje w relacji między rodzicami.

Nieporozumienia poróżniają ludzi, zaś wspólne nieszczęście jednoczy, tak zawsze było. Słusznie powiedziane, że w rodzinie tkwi wielka siła...

To jest kontynuacja wojny państwa Rose... No to jestem ciekawy pierwszej części.
Przyjemna, nie tylko klasyczna powieść o rozwodzie, ale i opis tego, co odczuwają dzieci, kiedy rodzice z miłości przechodzą w nienawiść.

To jest kontynuacja wojny państwa Rose... No to jestem ciekawy pierwszej...

Druga odsłona historii rodziny Rose w wykonaniu Warrena Adlera.
Tym razem bohaterami są dzieci państwa Rose, z których jedno założyło już własną rodzinę. Niestety powiela błędy rodziców, co znowu prowadzi do wojny.
Niby powiada się, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, ale w tym wypadku tę historię czyta się jak odgrzewany kotlet. Powtarzane wątki męczą.
Gdyby ta książka była napisana jako pierwsza, czytałoby się ją z dużo większym zainteresowaniem.
Jak to zwykle bywa w kontynuacjach druga część nie przerosła pierwowzoru.

Druga odsłona historii rodziny Rose w wykonaniu Warrena Adlera.
Gdyby ta książka...

Proponuję poświęcić czas na lepiej napisaną książkę zakrawającą o podobny temat. Podczas czytania wielokrotnie nasuwały mi się wątpliwości, czy mam do czynienia z dramatem, czy z komedią - bardzo naiwne zachowania bohaterów, kompletnie nieprzekonujące, sztuczne zakończenie, ogólnie książka wydaje się być kontynuacją stworzoną na siłę.

Warren Adler postanowił kontynuować wątki z "Wojny Państwa Rose", ale nie bezpośrednio. bohaterami tej powieści, jak sam tytuł wskazuje, są dzieci państwa Rose - Josh i Evie, już dorośli, borykający się ze swoimi problemami.
Josh jest w związku małżeńskim, Evie - kocha jedzenie i zmienia mężczyzn jak przysłowiowe rękawiczki. czy dzieciom się uda nie iść w ślady rodziców? powieść pokaże.

książka napisana prostym językiem, treść nie zaskakuje i nie powala. książkę skończyłam tylko dlatego, że chciałam poznać zakończenie historii.

Książka dobra na wakacje, lekka, prosto napisana, szybka akcja, dużo dialogów. Ciekawe, ale bez większej refleksji.

Idealna książka pod scenariusz filmowy.

Idealna książka pod scenariusz filmowy.

Przeczytana bardzo szybko. Małżeństwo niby szczęśliwe :zdrowi, piękny dom, śliczne dzieci stabilizacja finansowa. Mimo to na własne życzenie zburzyli swój swiat....

• Po polsku
  • 2010