Nauka ukryta w ewangeliach

What Jesus Taught in Secret
839075990X
popularnonaukowa
Nivi

"Nauka ukryta w Ewangeliach", kolejny tom z cyklu książek M. F. Longa, to opowieść o nieoczekiwanym odkryciu, jakiego dokonał Autor przy okazji badań nad starożytnym systemem wierzeń dawnych kapłanów polinezyjskich. Otóż okazało się, że przy pisaniu czterech Ewangelii i innych pism biblijnych użyto języka kodowego Huny, by zaszyfrować sekretne nauki Jezusa. W takim ujęciu zrozumiałe stają się wypowiedziane przez Mistrza słowa: "Wam dana jest tajemnica królestwa Bożego, dla tych zaś, którzy są poza wami, wszystko dzieje się w przypowieściach".

Analiza słów kodowych pozwala nam poznać owe sekrety i dołączyć do grona wtajemniczonych. Dzięki temu głębiej zrozumiemy dogmaty wiary chrześcijańskiej, istotę sakramentów i rytuałów kościelnych. Jednocześnie ujrzymy wspaniałą, niezwykle wzruszającą, a zarazem wielką w wymiarze duchowym postać nauczyciela stawiającego ważny krok na własnej drodze do doskonałości.

Lektura tej książki przybliża nas ku Światłu, o którym tak pięknie pisze Autor i które rozprasza mroki niewiedzy będącej przyczyną wielu ludzkich cierpień. Lepiej poznajemy i rozumiemy innych oraz samych siebie.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=56478

Rychu | 2017-04-27