Więcej niż Jura. Przewodnik po Ziemi Chrzanowskiej. Wydanie 1

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
839223426X

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

chrispu | 2014-04-24

Kieszonkowy przewodnik z serii Polska Turystyczna, skupiający się na przedstawieniu umownie nazwanej "ziemi chrzanowskiej" czyli Chrzanowa i jego okolic. Przewodnik jest bardzo "specjalistyczny", zajmuje się tylko tym rejonem - ale to plus. Nie trzeba zabierać ze sobą "grubego tomiszcza" Mamy tu trochę informacji o charakterze krajoznawczym, trochę opisów fauny i flory, trochę informacji praktycznych oraz najciekawszą część, czyli trasy zwiedzania. Jest ich 15, dość dokładnie opisanych (informacje o miejscowościach, zabytkach informacje o noclegach itd.)a w to wszystko wplecione niewielkie "dygresyjki" wzbogacające naszą wiedzę. Nie mogło tu zabraknąć również mapek (czarno białe i kolorowe), rysunków, kolorowych i czarnobiałych fotografii. Okładka, jak to jest już standardem w tej serii, ze skrzydełkami. Dodatkowo mamy tu też kilka pustych kartek na notatki lub pamiątkowe pieczątki.

Justyna | 2017-04-21
Fred | 2016-03-11