Kwadrant przepływu pieniędzy

Okładka książki Kwadrant przepływu pieniędzy
Robert Toru Kiyosaki Wydawnictwo: IPE biznes, finanse
275 str. 4 godz. 35 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Wydawnictwo:
IPE
Data 1. wyd. pol.:
2006-01-01
Liczba stron:
275
Czas czytania
4 godz. 35 min.
Język:
polski
ISBN:
8391310027
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
597 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
136
103

Na półkach:

Kwa­drant prze­pływu pieniędzy
Robert Kiy­osaki jeśli cho­dzi o spo­sób zara­bia­nia dzieli ludzi na 4 kate­go­rię. Tak jak na rysunku na okładce są to:
Pra­cow­nicy (P, w ory­gi­nale E — Employee), tutaj chyba w jakiejś książce Roberta Kiy­osaki po pol­sku widzia­łem literę E od etat, ale nie jestem pewien,
Samo­za­trud­nieni (S)
Wła­ści­ciele biz­nesu (B)
Inwe­sto­rzy (I)
Każda z tych grup zara­bia ina­czej. Bar­dzo ogól­nie można powie­dzieć, że osoby z lewej strony kwa­drantu (P i S) sprze­dają swój czas, pod­czas, gdy osoby po pra­wej (B i I) korzy­stają z czasu innych ludzi.
Łatwo się zorien­to­wać, do któ­rej czę­ści kwa­drantu nale­żysz. Waż­niej­sze jest to co da Ci ta infor­ma­cja. Przy­kła­dowo jeśli codzien­nie wsta­jesz do pracy, w któ­rej szef Ci mówi co masz robić nale­żysz do kwa­drantu P. Jeśli sam jesteś sobie sze­fem pew­nie nale­żysz do S. Jeśli masz wła­sny biz­nes i zatrud­niasz ludzi (według Roberta Kiy­osaki przy­naj­miej 500) jesteś B. Jeśli korzy­stasz ze swo­ich pie­nię­dzy, żeby je pomno­żyć jesteś I.
Ok skoro tak łatwo zorien­to­wać się, w któ­rej czę­ści kwa­drantu jesteś po co o tym pisać całą książkę? A cho­ciażby po to, żeby Ci uświa­do­mić, że naj­więk­sza róż­nica pomię­dzy poszcze­gól­nymi czę­ściami kwa­drantu obja­wia się w spo­so­bie myślenia.
Na tym sku­pia się Robert Kiy­osaki w swo­ich książ­kach. O tym, że zmie­nia­jąc spo­sób myśle­nia możesz zmie­nić część kwa­drantu, do któ­rego nale­żysz. Od myśli zaczyna się wszyst­kie dzia­ła­nia. Naj­pierw musi poja­wić się myśl, żeby póź­niej było dzia­ła­nie. Pro­blem jest w tym, że nie zawsze star­cza Ci odwagi, zapar­cia lub wytrwa­ło­ści by myśl prze­kształ­cić w działanie.
7 pozio­mów inwestorów
Robert Kiy­osaki w swo­jej książce Kwa­drant prze­pływu pie­nię­dzy opi­suje rów­nież 7 pozio­mów inwestorów.
Wiesz jakie może to mieć dla Cie­bie zna­cze­nie? Możesz się dowie­dzieć, gdzie jesteś i gdzie możesz dojść. Czy może już dotar­łeś tam gdzie chcia­łeś. Robisz to co chcesz i masz z tego satys­fak­cję. Zarzą­dzasz swo­imi pie­niędzmi w spo­sób naj­lep­szy dla siebie.
Spo­sób Myślenia
To co ja lubię u Roberta Kiy­osaki jest to, że nie daje goto­wych roz­wią­zań. Jego książki pozwa­lają Ci poznać inny spo­sób myśle­nia. Bo tak jak mówi­łem na początku — naj­więk­sza róż­nica pomię­dzy ludźmi z róż­nych czę­ści kwa­drantu prze­pływu pie­nię­dzy tkwi w spo­so­bie myślenia.
Mia­łem oka­zję poznać ludzi zaj­mu­ją­cych się roz­wo­jem wła­snych firm — cho­ciażby człon­ków BNI. Co ich różni? Przede wszyst­kim spo­sób myśle­nia. Ja wła­śnie pomię­dzy tymi ludźmi obser­wuje wię­cej współ­pracy i rado­ści niż pomię­dzy typo­wymi przed­sta­wi­cie­lami kwa­drantu P i S.
Ste­reo­typy
Czę­sto też spo­sób myśle­nia ludzi bied­nych o ludziach boga­tych jest bar­dzo krzyw­dzący. Jed­nak to jest znacz­nie sze­rzej zako­rze­nione w naszym spo­łe­czeń­stwie. Przy­pi­su­jemy ludziom jakieś cechy mimo, że ich nie znamy — takie ste­reo­typy. Polak to zło­dziej samo­cho­dów, Szkot to ską­piec itd.
Pew­nie znasz też powie­dze­nie co trzeba zro­bić, żeby zdo­być milion zło­tych? Trzeba go ukraść. Wynika stąd, że ludzie bogaci to zło­dzieje. Jed­nak w więk­szo­ści wypad­ków nie jest to prawdą. Ludzie bogaci są bogaci ponie­waż wie­dzą jak zarzą­dzać swo­imi pie­niędzmi. Nato­miast więk­szość zło­dziei nie wie jak zarzą­dzać pieniędzmi.
Dobro­czyn­ność
Pamię­tam z wypo­wie­dzi Roberta Kiy­osaki, że dzien­ni­ka­rze mieli pre­ten­sje do Billa Gatesa, że dał 4 miliardy na dobro­czyn­ność, po to żeby popra­wić swój wize­ru­nek. Robert Kiy­osaki zadaje pyta­nie, który z dzien­ni­ka­rzy dał tyle na dobro­czyn­ność, albo ilu w ogóle wspiera dobro­czyn­ność. Sądzę, że nawet jakby zebrać wszyst­kie datki dzien­ni­ka­rzy nie uzbie­ra­liby takiej sumy. A Billa Gatesa nie jest jedy­nym boga­tym, który hoj­nie daje na cele charytatywne.
Cho­dzi mi o to, że spo­tka­łem wielu ludzi znacz­nie bogat­szych ode mnie, któ­rzy są bar­dzo rado­śni i szczę­śliwi. Może dla­tego, że mają pie­nią­dze, a ponoć pie­nią­dze to pierw­szy powód kłótni w związ­kach. Moim zda­niem cho­dzi raczej o to, że mają lep­sze nasta­wie­nie i myśli. Dla­tego przy­cią­gają wię­cej pie­nię­dzy od prze­cięt­nego zja­da­cza chleba.
Robert Kiy­osaki tego wła­śnie uczy. Innego spoj­rze­nia na pie­nią­dze. Innego niż uczą w szkole, innego niż uczy więk­szość ludzi. Bo więk­szość ludzi zara­bia poni­żej śred­niej kra­jo­wej, która w tym roku wynosi około 3500zł brutto. Chcesz zara­biać tyle co oni słu­chaj się ich. Chcesz zara­biać wię­cej np: tyle co Robert Kiy­osaki zmień spo­sób myśle­nia
http://magiaksiazek.pl Magia książek - blog o książkach

Kwa­drant prze­pływu pieniędzy

Robert Kiy­osaki jeśli cho­dzi o spo­sób zara­bia­nia dzieli ludzi na 4 kate­go­rię. Tak jak na rysunku na okładce są to:

Pra­cow­nicy (P, w ory­gi­nale E — Employee), tutaj chyba w jakiejś książce Roberta Kiy­osaki po pol­sku widzia­łem literę E od etat, ale nie jestem pewien,

Samo­za­trud­nieni (S)

Wła­ści­ciele biz­nesu (B)

...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    814
  • Chcę przeczytać
    711
  • Posiadam
    194
  • Teraz czytam
    51
  • Biznes
    20
  • Ulubione
    14
  • Chcę w prezencie
    14
  • Finanse
    13
  • Rozwój osobisty
    6
  • Ekonomia
    3

Cytaty

Więcej
Robert Toru Kiyosaki Kwadrant przepływu pieniędzy Zobacz więcej
Robert Toru Kiyosaki Kwadrant przepływu pieniędzy Zobacz więcej
Robert Toru Kiyosaki Kwadrant przepływu pieniędzy Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także