Inwestycyjny Poradnik Bogatego Ojca

Wydawnictwo: IPE
biznes, finanse

Ta książka to coś więcej niż podręcznik na temat inwestowania z unikalnymi poradami i sekretnymi formułami. Jednym z celów, dla których powstał Inwestycyjny poradnik bogatego ojca, jest dostarczenie Ci okazji do stworzenia innego punktu widzenia na temat inwestowania.

MateuszKiszlo | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

PEŁNA RECENZJA: http://www.jakzarabiacpieniadze.com.pl/2016/04/inwestycyjny-poradnik-bogatego-ojca.html

Nie będę owijał w bawełnę - książka przypadła mi do gustu. Wiem, że ocena Roberta jest niejednoznaczna (sporo osób zarzuca mu, że doszedł do majątku poprzez mówienie innym jak dojść do majątku), ale do lektury przystąpiłem z zupełnie czystą głową. Nie obchodzi mnie czy historie, które opowiada faktycznie miały miejsce, bo niezależnie od tego jaka jest prawda tę książkę sprzedaje mi inteligencja finansowa jej autora. Wynika to może pośrednio z faktu, że pisana jest jako motywacyjna (nie oczekuj, że nauczysz się np. procesu zakładania firmy), a tym samym daleka jest od bycia nudnej. Forma w jakiej podawane są treści po prostu angażują czytelnika i sprawiają, że z każdą stroną czuje się autentycznie mądrzejszy. Ostrzegam jednak, że do książki podchodzę zupełnie inaczej niż osoba zupełnie początkująca. Mając własną spółkę rozumiem mechanizmy wykorzystywania jej formy prawnej i...

Tomasz | 2013-07-13
Przeczytana: 01 maja 2013

Książka stanowi uzupełnienie rozważań zawartych w poradniku Bogaty ojciec biedny ojciec, oraz Kwadrat przepływu pieniądza. Połowa rozważań jest po prostu powtórzeniem i uzupełnieniem tez zawartych w w/w pozycjach. Pozostała cześć poświęcona jest instrumentom finansowym, które ze względu na duże ryzyko finansowe i wymagania prawne oraz kapitałowe dostępne są dla najbogatszych. Wiele z opisanych instrumentów i rozwiązań nie jest dostępnych w Polsce. Zatem książka jest mało praktyczna dla przeciętnego Kowalskiego. Może ona wskazać ogólny kierunek działań dla osób, które mogą sobie pozwolić na doradztwo inwestycyjne renomowanych instytucji, tworzenie prywatnych funduszy inwestycyjnych, prywatną emisję papierów wartościowych itp.

Kornel | 2014-02-16
Przeczytana: 05 października 2011

Robert Kiyosaki wie jak napisać książkę, którą czyta się przyjemnie i lekko. Jest ona jednak powtórzeniem pozycji "Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec" oraz "Kwadrant przepływu pieniędzy". Ja osobiście książki tego autora nazywam "bajkami Kiyosakiego".

fabjan | 2014-01-02
Przeczytana: grudzień 2013

Wystarczy przeczytać Bogaty ojciec, biedny ojciec, reszta książek w pewnym sensie się powtarza, aczkolwiek można przeczytać dla przypomnienia.

KsiazeKowcioI | 2011-12-03

Nie do konca pasuje na nasz rynek.

Mateusz W | 2016-10-31
Przeczytana: 2009 rok