rozwińzwiń

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Warto przeczytać

Warto przeczytać

Przyznam się szczerze, że ta książka zmieniła moje myślenie na zawsze. To dzięki niej otworzyłem firmę i jestem gdzie jestem.

Poprzednia książka Kiyosakiego otworzyła mi oczy na tematykę pieniędzy, inwestowania i biznesu, zachęcony jej wpływem sięgnąłem po tę pozycję. Niestety, daleko jej do poprzedniczki, ta książka jest mocno coachingowa, motyw kwadrantu jest wciskany w każdym rozdziale wraz z ilustracją znaczka, która ma chyba służyć za zapychacz. Poza tym autor miejscami rozmija się historiami ze swojego życia z tym co napisał w poprzedniej książce.

Bardzo dobra książka. Niezbędnik dla osób które chcą wydostać się z wyścigu szczurów i w końcu mieć czas na rzeczy naprawdę istotne w życiu, powtórzenia są celowym zabiegiem autora ponieważ w ten sposób możemy zapamiętać tą cenną wiedzę na dłużej. Sugeruje robienie notatek po każdym dziale wraz z ćwiczeniami które będzie można wdrożyć w życie, inaczej wiedza z tej książki nie będzie użyteczna.

Dużo słabsza i dużo mniej treściwa, niż "Bogaty ojciec".

Nie dowiedziałem się zbyt wiele nowych rzeczy i przez 3/4 książki miałem wrażenie, że czytam non stop to samo. Ogólnie nie warto

Dużo słabsza i dużo mniej treściwa, niż "Bogaty ojciec".

Plus za ujawnienie prawdy o przepływie finansów, ale minus za powtarzanie w kółko tych samych tez, tylko na różny sposób. Z tego względu książka trochę męcząca, ale wciąż interesująca.

Książka słabsza merytorycznie od "Biednego/Bogatego ojca", ale zawiera kilka perełek wartych podkreślenia i zaznaczenia sklerotkami. Warto przeczytać, by utrwalić sobie wiedzę zdobytą z poprzedniej lektury i - być może - spojrzeć na pewne zagadnienia z nieco innej strony.

Książka "Bogaty ojciec, biedny ojciec" jest lepsza lub o wiele lepiej się czyta ze względu na to, że zwykle pewnie bierze się ją do czytania jako... pierwszą. Gdyby zamienić kolejność czytania "Kwadrant..." miałby zdecydowanie lepszą ocenę zakładam. Wiele treści, anegdot i historii a nawet często zdań mam wrażenie jest wyciągniętych żywcem z pierwszej publikacji autora. Ciekawa pozycja jako lektura dodatkowa, sama filozofia kwadrantu przepływu pieniędzy jest trafna i aktualna, niemniej na tle pierwszej książki wypada ona przeciętnie.

Inspirujaca ksiazka, która pozwoli scharakteryzować kazdego z nas. Kontynuacja "Bogaty ojciec, biedny ojciec". Autor zadał sobie wiele trudu by podzielić nasze "finanse" na 4 obszary. Obszary, w których prawa strona kwadrantu gwarantuje finansowa niezależność i wolność - tj. biznes i inwestycje, a lewa, tj. pracownik / samozatrudniony gwarantuje pracę dla finansowo niezależnych i wolnych. Przeczytawszy ja w 2021 mam obawy, że może juz nie sprostac dzisiejszym czasom. Czasom gdzie klasyczny kapitalizm umiera, a wszyscy prą ku socjalizmowi. Czasom gdzie rola korporacji i państwowych holdingów jest coraz większa i powoli wypiera prywatny biznes. Czy przytoczone w ksiazce przyklady maja jeszcze racje bytu?

Co wiecej, jest to pozycja na rynek amerykanski. Wiele przykladow w ksiazce nie da sie przelozyc na polskie realia.
Zupelnie inne prawo i ulgi podatkowe lub samo to, że nie da się porownac Polski do USA ze wzgledu na historię i ustroj.

Polecam każdemu kto zastanawia się nad rzuceniem pracy na etacie i spróbowania, aby pieniadze zaczely pracować dla niego. Inspiruje do dzialania i pokazuje wiele aspektów, które są trudne do spostrzeżenia w pedzie dzisiejszego życia.

Wbrew opiniom, że to najlepsza książka Kiyosakiego, uważam coś wręcz przeciwnego. Najsłabsza. Najmniej wskazówek.

• Biznes
  • Chcę w prezencie