Kwadrant przepływu pieniędzy

Robert Toru Kiyosaki Wydawnictwo: IPE biznes, finanse
2006-01-01
IPE
biznes, finanse

Bogaty ojciec zdecydowanie lepszy, bardzo ogólnikowa.

Książka zdecydowanie warto przeczytać, bo zagłębia wcześniejszą "Bogaty ojciec, biedny ojciec". Dodatkowo pokazuje inną perspektywę w podejściu do pieniędzy i inwestowania. Z pewnością zachęca do samodzielnych decyzji i motywuje do pracy nad tymi tematami. Plusem jest bardzo przystępny i jasny język.

Książka, która czekała na moim stosiku prawie 3 lata. W międzyczasie zmieniły się moje cele, marzenia i „chwytanie” życia. O tej książce jak i autorze mówi się jak o klasyku. Koniecznie trzeba przeczytać. Od razu zaznaczę, że to książka zdecydowanie branżowa i jeśli ktoś nie interesuje się tym, jak działa świat finansowy lub nie planuje zostać inwestorem lub właścicielem...

Wtórna, nie wnosi nic nowego. Nie ma podjazdu do Bogatego Ojca. Kupiłem, przeczytałem i czym prędzej sprzedałem.

Bardzo ważna pozycja. Książka wielu skierowała na inne tory życiowe.

Absolutny MUST READ
Książka, która zmienia spojrzenia na zarabianie i sposób w jaki działa pieniądz na rynku.
Napisana w bardzo przystępny sposób.
UWAGA: Pobudza myślenie o finansowej niezależności;)

Bardzo sprawnie pokazane różnice w przepływie pieniędzy w tych czterech podejściach. Od zawsze wiadomo, że na etacie się nie zarabia, a jedynie traci. Samozatrudniony jest często perfekcjonistą i jeżeli chce osiągnąć sukces, to musi wskoczyć do biznesu.
Nie podoba mi się trochę, że autor nazywa niektórych głupcami, to może jedynie zrazić niż zachęcić do ruszenia głową.

Arcydzieło

Większość ludzi po ukończeniu studiów weźmie w rękę swój dyplom, napisze ładne CV i zacznie szukać pracy. Najlepiej w dużej i dobrze prosperującej firmie, w której będzie można liczyć na duże zarobki. Potem przez następne lata będzie czekać ich wstawanie rano i pójście na osiem godzin do pracy, spełnianie poleceń i marzeń szefa. Czemu nie swoich? Z czasem będzie rosła...

Główną zaletą tej książki jest pokazanie innej mentalności i podanie kilku zasad w życiu, którymi warto się kierować, np. to, że najlepszym nauczycielem jest praktyka, dlatego to, co się nauczymy, trzeba konfrontować z życiem.

• Biznes
  • Chcę w prezencie