Pszczyna. Perła Górnego Śląska

Wydawnictwo: Bezdroża
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Kieszonkowy przewodnik z serii Polska Turystyczna. Układ treści przypomina bardzo większe przewodniki wydawnictwa Bezdroża. Nawet mapki są podobne. A co do zawartości - jest tu praktycznie wszystko to co powinno się wiedzieć o tym mieście i jego zabytkach jeżeli jest się tylko turystą amatorem. Są przydatne informacje, opisy zabytków, anegdoty, spora część historyczno - krajoznawcza.
Niewiele jest za to fotografii (skupione tylko na środkowych stronach). Ich brak rekompensuje duża ilość rysunków. Oprócz mapek przy poszczególnych trasach zwiedzana są też dwie spore mapki na rozkładanych kartkach okładki (skrzydełka przydają się do zaznaczania). Książeczka przydatna w sam raz na weekendowy wypad to Pszczyny.

Fred | 2016-03-11
Na półkach