Werbalna prowokacja. Posługuj się retoryką ostrą jak brzytwa

Wydawnictwo: Onepress

Komunikuję się, więc jestem... w retorycznym rajuNudne wywody o niczym? Zakazane! Gładkie i poprawne politycznie przemówienia? Wzbronione! Blablanie godzinami do zasypiających słuchaczy? Niedozwolone! Jako inteligentna i całkowicie zdrowa na umyśle jednostka masz niezbywalne prawo do wyrażania swoich myśli w sposób błyskotliwy i olśniewający. Twoim obywatelskim obowiązkiem jest prowokowanie słowem i używanie pokrętnej argumentacji w celu zdobycia przewagi nad twoimi rozmówcami!Odrzuć myślenie stereotypowe -- to prosta droga skierowania Twojego umysłu... na manowce. Doceń wartość humoru w reagowaniu na cudze wypowiedzi. Poznaj zasady tworzenia inspirujących i porywających przemówień. Odkryj tajniki nowej, skutecznej techniki zadawania pytań. Dowiedz się, na czym polegają grzechy główne fatalnych wystąpień i dlaczego ich popełnianie grozi ogniem piekielnym.Sztuka wojny na słowa * Zadawanie ciosów ciętą ripostą. * Atakowanie zaskakującymi pytaniami. * Wbijanie szpil za pomocą gier werbalnych. * Porażanie paradoksami semantycznymi. * Rozbrajanie poprzez psychologiczne podchody.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion