NOWE MEDIA pod redakcją Eryka Mistewicza Kwartalnik 3-1/2013

Wydawnictwo: Operon
biznes, finanse

To jest tak poważna zmiana, że niewielu pojmuje jej skalę. Przecież wydawałoby się, że to tylko kolejne medium, kolejny rodzaj masowej komunikacji, nic więcej, nie ma potrzeby się tym martwić. Tak mówią ci, którzy przyrównują Internet do telewizji. Tak jak wcześniej telewizję przyrównywali do radia. A jeszcze wcześniej radio do gazet. Gazety do książek. Książki do ręcznie przepisywanych rękopisów. Kolejne medium, może trochę większe, może z większym zasięgiem. Ale to tylko kolejne medium. Według nich nic się nie zmienia. A to nieprawda. O ile wcześniej pojawianiu się kolejnych środków masowej komunikacji towarzyszyło rzeczywiście zwiększanie się ich skali oddziaływania, ale zachowywano zasadę podstawową, tak teraz Internet wywraca zasadę główną: że ktoś mówi, a ktoś inny słucha. Ktoś ma pieniądze, koneksje i koncesje – i ten mówi innym, jak należy żyć, co warto czytać, czego warto słuchać, co kupować, jak głosować. To wszystko już przeszłość. Dziś na kogo innego się fokusujemy, zwracamy uwagę. Kogo innego słuchamy. Kto inny jest władny przekonać nas do takiego czy innego zachowania, zakupu, oddania głosu. Jesteśmy w sprzedaży: sieć salonów Empik w całym kraju sieć salonów Matras i matras.pl Helion.pl - księgarnia internetowa Wszystkie archiwalne wydania Nowych Mediów można nabywać w księgarniach patronackich w całej Polsce oraz w sklepie internetowym www.sklep.operon.pl. Sprawdź również dostępność nowego numeru.

źródło opisu: http://www.operon.pl/

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!