Sztuka wojny

biznes, finanse
Onepress
2012-01-01
2012-01-01

Okładka książki Sztuka wojny. Wydanie oryginalne. Bez komentarzy Sun Zi, Sun Tzu
Sztuka wojny. ... Sun Zi, Sun Tzu
Okładka książki Sztuka wojny. 36 forteli oraz metod podstępu i zwodzenia przeciwnika Sun Pin, Sun Tzu
Sztuka wojny. ... Sun Pin, Sun Tzu
Okładka książki Sztuka wojny. Sztuka sprzedaży Gary Gagliardi, Sun Tzu
Sztuka wojny. ... Gary Gagliardi, Sun...

Książką którą warto przeczytać dla naszego samorozwoju

Książką którą warto przeczytać dla naszego samorozwoju

Rozumiem, że w czasach Sun Tzu porady w niej zawarte mogły stanowić myśli wybitne, wręcz genialne... natomiast obecnie są w większości truizmami (IMO).

Sztuka wojny Sun Tzu powstała około 500 r. p.n.e. a na język angielski przetłumaczona dopiero w XIX wieku. Ciekaw jestem jak historia Europy potoczyłaby się gdyby trafiła ona wcześniej na średniowieczne zamki lub oświecone salony. Książka opisuje strategię, modele, i funkcje podstawowych pojęć dotyczących wojny tj. koszty utrzymania wojsk, atak, obrona, walka, teren, rola szpiegów. Must read dla fanów historii oraz literatury batalistycznej.

Sztuka wojny, opisującą wiele uniwersalnych zjawisk, taktyk i strategi. Uniwersalizm to słowo, które idealnie pasuje do zawartych w tej książce treści, jednak w dzisiejszych czasach mało kto nie zdaję sobie z nich sprawy. Pozycja dla ciekawskich, chcących poznać trochę "klasyki".

Z pewnością Coelho świetnie zna Sun Tzu, ale nie rozumie, jak można w żołnierskich słowach przekazać więcej niż tylko metaforą. Fenomen

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 3 min):

Lub do przeczytania:

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 3 min):

Lub do przeczytania:

Pokaż mimo tovideo - opinia

ehh, dla koneserów. Tyle o niej słyszałem, a okazała się szybką nowelą. Czyta się szybko, miło i bez fajerwerków. Dla miłośników militari, polecam.

Mnóstwo ciekawych tez, które każdy z nas może przenieść na grunt firmowy. Jak nie dać się podpuszczać czy wciągnąć w pułapkę. Książka do przerobienia z notatnikiem. Wg mnie idealnie komponuje się i dopełnia z książką o negocjacjach np Chrisa Vosa.

Myślę, że nie przeczytałabym ,,Sztuki wojny" ponownie, niemniej dobrze było przeczytać tak starą książkę. Jest to pewnego rodzaju wehikuł czasu do starożytności, do tego, co było dla ówczesnych ludzi ważne, ale też - jak pewne rzeczy mimo upływu czasu są niezmienne. Przeczytałam wydanie z dodatkowymi komentarzami odnośnie rzeczywistych bitew i wykorzystania(lub też nie) wskazówek Sun Tzu i uważam, że to był bardzo ciekawy dodatek do tej lektury.

Książka rewelacyjna w swojej prostoscie i to w jaki sposób nawet dzisiaj można ją przełożyć na zupełnie inne dziedziny życia, takie jak np. biznes.
Czytało się ją naprawdę płynnie i myślę że kiedyś z pewnością do niej wrócę. Zdecydowanie polecam!