Analiza statystyczna. Microsoft Excel 2010 PL

Wydawnictwo: Helion

Zaufaj posiadanym danym!Microsoft Excel 2010 to ukochane narzędzie studentów, analityków, księgowych, menedżerów i prezesów. Uniwersalność i niezawodność przy wykonywaniu operacji na ogromnych zbiorach danych zapewniła mu popularność w wielu dziedzinach życia. Jedną z nich jest statystyka i wnioskowanie statystyczne.Dzięki tej książce wykorzystasz potencjał Excela do wyciągania lepszych, dokładniejszych i bardziej wiarygodnych wniosków na podstawie dostępnych danych. Nauczysz się graficznie prezentować posiadane informacje, tworzyć zaawansowane formuły oraz korzystać z niezwykle przydatnego narzędzia Solver. Ponadto dowiesz się, jak określić korelację zmiennych, korzystać z testów oraz nowych funkcji spójności. Książka ta idealnie sprawdzi się w rękach studentów mających do czynienia ze statystyką podczas zajęć. Zachwyci także menedżerów, których decyzje mogą zaważyć na losach firm i prowadzonych przez nie projektów!Dzięki tej książce:biegle opanujesz funkcje statystyczne aplikacji Microsoft Excel 2010będziesz wyciągał celne wnioski na podstawie posiadanych danychbez problemu zbadasz korelację i regresję zmiennychwykorzystasz narzędzie Solver oraz dodatkowe narzędzia z dodatku Analiza danych ExcelaTrafne decyzje w zasięgu ręki!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion