Zgłosuj na książki roku 2017

Microsoft Excel 2007 PL. Analizy biznesowe. Rozwiązania w biznesie. Wydanie III

Tłumaczenie: Julia Szajkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "One Press". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Business Analysis with Microsoft® Excel
Adam

Co łączy koszt własny sprzedaży i wartość zapasów? Na czym polega różnica między dźwignią finansową i operacyjną? Jak najlepiej zautomatyzować połączenie Excela z zewnętrzną bazą danych? Bez względu na to, czy prowadzisz własną firmę, czy pracujesz w korporacji, musisz na co dzień podejmować wiele decyzji biznesowych. Aby były one właściwe i przyczyniały się do rozwoju przedsiębiorstwa,...

Co łączy koszt własny sprzedaży i wartość zapasów?
Na czym polega różnica między dźwignią finansową i operacyjną?
Jak najlepiej zautomatyzować połączenie Excela z zewnętrzną bazą danych?
Bez względu na to, czy prowadzisz własną firmę, czy pracujesz w korporacji, musisz na co dzień podejmować wiele decyzji biznesowych. Aby były one właściwe i przyczyniały się do rozwoju przedsiębiorstwa, powinny być podejmowane w oparciu o rzetelne dane i analizy -- te zaś powstają częściowo dzięki ogromnym możliwościom arkuszy kalkulacyjnych Excela. Książka, którą trzymasz w rękach, dostarczy Ci niezbędnych informacji na temat konkretnych zagadnień ze sfery przedsiębiorczości i pokaże, jak najlepiej wykorzystać Excel do ich przetworzenia.

Książka "Microsoft Excel 2007 PL. Analizy biznesowe. Rozwiązania w biznesie. Wydanie III" omawia zagadnienia dotyczące dokumentów finansowych, takich jak księgi główne czy rachunek zysków i strat, oraz pokazuje bardziej złożone działania, jak statystyczna kontrola procesu czy analiza biznesowa, ułatwiająca decydowanie o wykorzystaniu dostępnych środków. Z tym wyjątkowym podręcznikiem nauczysz się, jak wykorzystać podstawowe i najbardziej zaawansowane funkcje oraz narzędzia Excela w działalności przedsiębiorstwa. Dowiesz się, w jaki sposób podejmować decyzje inwestycyjne w niepewnych okolicznościach, jak przewidzieć stan swoich finansów na kolejny rok oraz w jaki sposób prognozować przyszłe zapotrzebowanie na oferowane towary, opierając się na uzyskanych wcześniej wynikach sprzedaży.

Konkretne przykłady rozwiązywania problemów za pomocą Excela znajdziesz w studiach przypadków, które stanowią dodatek do tej książki.

* Analiza sprawozdań finansowych
* Kapitał obrotowy i plan przepływu środków pieniężnych
* Prognozowanie i przewidywanie
* Ocena jakości
* Decyzje inwestycyjne
* Planowanie zysków
* Podejmowanie decyzji inwestycyjnych w niepewnych okolicznościach
* Środki trwałe
* Sprzedaż i marketing
* Importowanie danych do Excela
* Analiza udziałów i marż
* Ustalanie ceny i kalkulacja kosztów

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/microsoft-excel-2007-pl-a...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/okladki/326x466/ex27b3.jpg