WordPress. Programowanie. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion

WordPress do Twoich usług!Zwyczaj pisania bloga wciąż zyskuje na popularności. Codziennie nowe rzesze pasjonatów postanawiają podzielić się wiedzą i przemyśleniami na najróżniejsze tematy, a w obecnych czasach właśnie ten kanał komunikacji okazuje się dla nich idealny. Wszystkie te osoby potrzebują prostego w obsłudze, elastycznego narzędzia, które umożliwi im przekazanie wiadomości w atrakcyjnej formie, lecz bez konieczności poświęcania nadmiernej ilości czasu na dopracowywanie szczegółów technicznych. Środowiskiem zapewniającym im takie warunki działania niewątpliwie jest WordPress.Jeśli chcesz szybko nauczyć się pracować z WordPressem i bez kłopotu opanować jego najważniejsze funkcjonalności, nie możesz przeoczyć tej książki. Dowiesz się z niej, jak zainstalować WordPressa i co zrobić, żeby praca z nim była wygodna i przyjemna. Odkryjesz, jak manipulować tłem, czcionką oraz układem tekstu w oknie, jak połączyć Twój blog z portalami społecznościowymi, a nawet jak zbudować na jego podstawie sklep internetowy. Kolejnym krokiem wtajemniczenia będzie dostosowywanie środowiska do Twoich osobistych preferencji dzięki informacjom o budowie własnych szablonów i wtyczek. Przeczytaj i pisz!* Instalacja WordPressa* Manipulacja tłem, czcionką i układem tekstu* Integracja bloga z portalami społecznościowymi* Budowanie sklepu internetowego za darmo* Tworzenie własnej wtyczki i własnego szablonu* Zostań mistrzem WordPressa i twórz blog na swoich zasadach!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion