Tablice informatyczne. Drupal

Wydawnictwo: Helion

Wybierz Drupal i twórz strony swoich marzeń!* Jak właściwie skonfigurować CMS, by móc z łatwością z niego korzystać?* Jaki szablon wybrać i jak go zmienić w razie potrzeby?* Jak połączyć witrynę z bazą danych, by współpraca przebiegała bezproblemowo?Drupal, system zarządzania treścią oparty na języku PHP, to jeden z najlepszych i najpopularniejszych CMS-ów, jakie dotychczas wymyślono. Jest dostępny za darmo, można znaleźć do niego liczne dodatki zwiększające funkcjonalność, a otwarty kod źródłowy pozwala bardziej zaawansowanym użytkownikom ściśle dopasować to środowisko do własnych potrzeb. W dodatku Drupal bez trudu współpracuje z bazami danych, a umieścić go można na serwerach Apache oraz IIS. Tablice informatyczne zawierające spis wszystkich najważniejszych funkcji, poleceń, szablonów i sposobów konfiguracji programu to coś, bez czego żaden użytkownik nie będzie czuł się pewnie. Jeśli chcesz, by tworzenie stron w Drupalu przebiegało gładko, a efekt był satysfakcjonujący, kup tablice i miej je zawsze pod ręką!* Pasek administracyjny* page.tpl.php* Dostępne pliki szablonów* Funkcje hook rdzenia* Funkcje hook węzła* Funkcje hook widoku* Plik przykład.info modułu Przykład* API bazy danych* Devel* Komendy Drush 5Tablice informatyczne - ściąga na każdą okazję!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion