Zając i jeż

Tłumaczenie: Bolesław Londyński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wolne Lektury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wolne Lektury
majkey

"Powiastka ta wydać się może trochę nieprawdopodobną, a jednak jest prawdziwą, a mój dziadek, któremu ją zawdzięczam, zwykł był mawiać, jeżeli coś opowiadał z przejęciem: — Prawdziwą musi być, mój drogi, bo inaczej nie mógłbym wam jej powtarzać. A rzecz się miała tak: W pewien świąteczny poranek jesienią stał jeż przed wrotami swojego domku, ręce założył jedną na drugiej, przyglądał się figlom...

— Prawdziwą musi być, mój drogi, bo inaczej nie mógłbym wam jej powtarzać.
A rzecz się miała tak:
W pewien świąteczny poranek jesienią stał jeż przed wrotami swojego domku, ręce założył jedną na drugiej, przyglądał się figlom porannego wiatru i pośpiewywał sobie piosenkę. Ale przyszło mu na myśl, że mógłby przejść się nieco po polu i przyjrzeć się zarazem, co też dzieje się z jego rzepą. I oto odwrócił się, drzwi domku zamknął i puścił się w drogę na pole."

Czyta: Wiktor Korzeniewski
Reżyseruje: Adam Bień

źródło opisu: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/zajac-i-jez/

źródło okładki: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/zajac-i-jez/

DoctorWHO | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

Bardzo mi się podobało. Zając był trochę nie miły dla jeża, ale dostał nauczkę ;) Nie należy osądzać kogoś po wyglądzie.

nieromeq | 2017-12-17
nilia | 2017-11-11