Beauty and the Beast
8386720077
Piękna i Bestia
Indianka

Żył sobie raz bardzo bogaty kupiec, który miał sześcioro dzieci: trzech synów i trzy córki. Najmłodszą z córek natura obdarzyła niezwykłą urodą, dlatego otrzymała imię Piękna...

Ilustracje Pierre Couronne.

źródło opisu: Wydawnictwo Paweł Skokowski, 1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Moja ulubiona bajka z dzieciństwa. Bardzo często ją sobie przypominam a teraz pokazałam ją także mojemu synkowi.
To zaskakujące jak mu się spodobała :) co prawda z treści niewiele zapamiętał i być może zrozumiał (na pewno zrozumiał, że książe był zaczarowany) ale ilustracje podobały mu się niesamowicie.
Szczególnie "lewek" bo tak ma w zwyczaju mówić na lwy a taką głowę ma tu książe.
Piękna opowieść i rysunki zarówno dla młodszych i tych starszych.

Katarzyna Krupa | 2017-02-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 02 lutego 2017

Cudowne ilustracje !Świetna książka dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych :)

Indianka | 2015-06-08
Przeczytana: 1996 rok

Pamiętam, gdy zobaczyłam pierwszy raz tą książkę w księgarni i zapłonęły mi oczy- ilustracje oczarowały mnie (zresztą, czarują do dzisiaj) i mimo tego, że znałam doskonale treść "Pięknej i Bestii" i miałam wydanie Disneyowskie, zapragnęłam mieć właśnie ten egzemplarz. Historia Belli i księcia o złym sercu przedstawiona jest tu nieco skrótowo, jednak zrozumiale i jak wcześniej wspomniałam- okraszona została bajecznie pięknymi ilustracjami. Do tej pory z przyjemnością zaglądam do środka.

Trumienna | 2018-08-21
Przeczytana: 17 czerwca 2018