Zgłosuj na książki roku 2017

Midnight Frost

Cykl: Akademia Mitu (tom 5)
Wydawnictwo: KTeen
angielski
HouseOfReaders

Here we go again … Just when it seems life at Mythos Academy can’t get any more dangerous, the Reapers of Chaos manage to prove me wrong. It was just a typical night at the Library of Antiquities — until a Reaper tried to poison me. The good news is I’m still alive and kicking. The bad news is the Reaper poisoned someone else instead. As Nike’s Champion, everyone expects me to lead the...

Here we go again …

As Nike’s Champion, everyone expects me to lead the charge against the Reapers, even though I’m still hurting over what happened with Spartan warrior Logan Quinn. I’ve got to get my hands on the antidote fast — otherwise, an innocent person will die. But the only known cure is hidden in some creepy ruins — and the Reapers are sure to be waiting for me there …

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/15714133-midnight-frost

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/15714133-midnight-frost

wolfie | 2015-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2015

Pomimo tego, że seria "Akademia Mitu" skierowana jest głównie do nastoletnich czytelników, to zdecydowałam się po nią sięgnąć i nie żałuję. Czasami denerwowała mnie infantylność i naiwność Gwen, jednak cała opowieść zawarta w książce w zupełności rekompensuje wady głównej bohaterki. Aż będzie mi się rozstawać z Gwen i jej przyjaciółmi. Polecam serdecznie.

Zaneta88 | 2014-02-14
Na półkach: Teraz czytam

Znowu się zaczyna...

Właśnie wtedy, gdy wydaje się, że życie w Akademii Mythos nie może być już bardziej niebezpieczne, Żniwiarze Chaosu udowadniają, że jednak może. To była typowa noc w Bibliotece Starożytności, kiedy Żniwiarze próbowali mnie otruć. Dobrą wiadomością jest to, że wciąż żyję. Złą wiadomością jest to, że udało im się otruć kogoś innego.

Wszyscy spodziewają się, że jako Wybranka Nike, poprowadzę ich przeciwko Żniwiarzom, ale mnie wciąż boli to, co stało się z moim Spartańskim chłopakiem, Loganem Quinnem. Muszę szybko dostać antidotum w swoje ręce, w przeciwnym wypadku umrze niewinny człowiek. Ale jedyne znane lekarstwo ukryte zostało w przerażających ruinach - a Żniwiarze już tam na pewno na mnie czekają...

pauli_012 | 2015-05-04
Przeczytana: 03 maja 2015

Każdy tom na mnie działa, jakbym to wszystko przeżywała sama, choć nie wiem czemu. Czy tylko ja tak mam? Sama się zastanawiam.
Książka jest cudowna cały czas mnie zaskakuje i nie mogę uwierzyć, że to już prawie koniec. Że już wkrótce rozwiązanie wszystkiego i ostatecznie starcie Gwen z Lokim.
Książka jest świetna zobaczymy, co wydarzy się po ostatniej :)

Cezar Kolcz | 2015-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Część dużo lepsza od poprzedniczek. Brak przywoływania faktów z poprzednich części (jak to było w tomach I-III) oraz nieprzewidywalność to zdecydowane plusy tej książki. A co do minusów... Pierwszy raz muszę przyznać że nie mam do czego się przyczepić... No może zbyt mało wątków pobocznych oprócz tematu głównego... Ale to nie psuje tego, że ta książka jest obecnie najlepszym atutem całej serii. Z całego serca polecam tą pozycję :)

majaimaja | 2014-09-15

Końcówka ma podwyższony poziom w porównaniu do całej sagi, daje to nadzieje na ostatnią część.

PaKi | 2015-04-09
Na półkach: 2015, Przeczytane

Mitolgia Grecka, Rzymska, Słowiańska, Nordycka i nie wiem sama jaka jeszcze.
Walkirie, Amazonki, Cyganki, Ninje, Spratanie, Celci i wiele innych wojowników.
Żniwiarze i Loki jako Ci źli.
No i ona, wspaniała ofiara losu Gwen Frost, cyganka z darem psychometri zakochana w spartaninie Loganie Qeen!
Czego chcieć więcej?
Gwen jest wybranką Nike, greckiej bogini zwycięstwa i to ona ma zgładzić Lokiego.
Na dodatek posiada ona gadający miecz, który jest chyba jedną z nielicznych "postaci" dla których warto czytać do samego końca.
Oczywiście panna Frost jest tak samo irytująca jak i wspaniała, a je potrzebą niesienia wszystkim pomocy i wyrychlanie się w wielu sprawach przypomina mi niejedną postać z książek młodzieżowych.
Książka ze świetnym pomysłem połączenia ze sobą tylu mitologi, jednak wykonanie gorsze. Autorka myli niektóre fakty jakie zawarła w książce oraz nadmiernie używa powtórzeń, które sprawiają, że tekst nie czyta się płynnie. Jednak warto przeczytać, choćby dla takiego...

CalypsoChase | 2018-02-05
Villain Lover | 2018-01-05