Haft hardanger

Wydawnictwo: RM
Creative hardanger
haft, haftowanie, hardanger
rękodzieło

Haft hardanger najprawdopodobniej pochodzi z Włoch. Wyszywa się go białą, lnianą nitką na cienkim płótnie, którego fragmenty wycina się. Uzyskane w ten sposób wzory przypominają delikatne koronki. W książce, obok robótek wykonanych w tradycyjny sposób, przedstawiono również takie, które wyrażają niezwykle swobodne podejście do tradycji. Wykorzystanie kolorowych tkanin i nici pokazuje możliwości tkwiące w hafcie hardanger. Książka adresowana jest do początkujących hafciarek. Zawiera szczegółowe instrukcje i diagramy do ponad dwudziestu oryginalnych projektów, od prostych serwetek po bardziej ambitne projekty, takie jak szata do chrztu.

raga | 2013-08-07
Na półkach: Przeczytane, Hobby