Efekt wow

Okładka książki Efekt wow William J. O`Malley SJ
Okładka książki Efekt wow
William J. O`Malley SJ Wydawnictwo: WAM religia
religia
WAM
2013-08-01
2013-08-01
Marek Chojnacki

Książka nie wywołała u mnie żadnego efektu "wow", ale też tego nie szukałam.
Sięgnęłam po nią raczej z ciekawości, szukając sposobów jak wywołać ten efekt wow w wierze u innych. Jednak to co na mnie kiedyś podziałało i pozwoliło obudzić się z letargu, niestety na innych już tak nie działa.

Dlatego zachęcam jednak do przeczytania książki i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat. Może akurat dla kogoś to będzie właśnie ten czas.

Kilka ciekawych rzeczy jednak z niej wyczytałam.

Książka nie wywołała u mnie żadnego efektu "wow", ale też tego nie szukałam.

Pierwsze 100 stron lektury można powiedzieć, że było ciekawe, druga cześć za to bardzo nudna.

Efekt wow, owszem był, ale chyba tylko na początku. Początek lekko szokujący, książka otwiera oczy na tak małe rzeczy, których w codziennym życiu nie dostrzegamy. Jesteś zdołowany? Uważasz, że życie jest okropne? Przeczytaj efekt wow. Nie twierdzę, że książka zmienia życie. Nie twierdzę również, że po niej będziesz szczęśliwy jak nigdy dotąd. Wszystko jest w naszej głowie. Wystarczy tylko sięgnąć...

Kilkaset pierwszych stron zadziwia. Później niestety książka zaczyna zionąć mistycyzmem. Jak dla mnie trochę za dużo. Masa odnośników do Pisma Świętego, może być trochę nurząca.

Nie daję dużo gwiazdek, ale warto przeczytać. Chociażby po to aby poszerzyć światopogląd.

• Religijne
  • PORADNIKI i książki inspirujące
  • Jeszcze raz koniecznie
  • 2016

Dodaj cytat z książki Efekt wow