Efekt wow

Tłumaczenie: Marek Chojnacki
Wydawnictwo: WAM
religia
joly_fh

Wychowałem się w wierze katolickiej - co tydzień chodziłem do kościoła i przyjmowałem sakramenty. Tak naprawdę nic mnie to wszystko nie obchodziło. Sting Zdumienie i zachwyt rzadko nam dziś towarzyszą. Natomiast w dzieciństwie - motylek, tęcza, miękka skóra mamy, pierwsza łza - wszystko czego doświadczaliśmy zdumiewało i zachwycało. Jest to tzw. efekt "wow", którego znaczenie w naszym życiu...

Sting

Zdumienie i zachwyt rzadko nam dziś towarzyszą. Natomiast w dzieciństwie - motylek, tęcza, miękka skóra mamy, pierwsza łza - wszystko czego doświadczaliśmy zdumiewało i zachwycało. Jest to tzw. efekt "wow", którego znaczenie w naszym życiu podkreśla o.William O`Malley. Efekt ten powinien prowadzić do refleksji nad kondycją człowieka, przeżywaniem wiary oraz rozumieniem Boga i nas samych.
Autor przedstawia wiele przykładów z historii, nauki i literatury skłaniających do okrzyku: "wow! Nigdy nie myślałem o tym w ten sposób." Przede wszystkim odwołuje się do wiary katolickiej, by pokazać, że można w niej odkryć coś nowego i dynamicznego

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/

Eljot | 2016-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2016

Efekt wow, owszem był, ale chyba tylko na początku. Początek lekko szokujący, książka otwiera oczy na tak małe rzeczy, których w codziennym życiu nie dostrzegamy. Jesteś zdołowany? Uważasz, że życie jest okropne? Przeczytaj efekt wow. Nie twierdzę, że książka zmienia życie. Nie twierdzę również, że po niej będziesz szczęśliwy jak nigdy dotąd. Wszystko jest w naszej głowie. Wystarczy tylko sięgnąć...

Kilkaset pierwszych stron zadziwia. Później niestety książka zaczyna zionąć mistycyzmem. Jak dla mnie trochę za dużo. Masa odnośników do Pisma Świętego, może być trochę nurząca.

Nie daję dużo gwiazdek, ale warto przeczytać. Chociażby po to aby poszerzyć światopogląd.

katecz | 2017-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2017

Książka nie wywołała u mnie żadnego efektu "wow", ale też tego nie szukałam.
Sięgnęłam po nią raczej z ciekawości, szukając sposobów jak wywołać ten efekt wow w wierze u innych. Jednak to co na mnie kiedyś podziałało i pozwoliło obudzić się z letargu, niestety na innych już tak nie działa.

Dlatego zachęcam jednak do przeczytania książki i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat. Może akurat dla kogoś to będzie właśnie ten czas.

Kilka ciekawych rzeczy jednak z niej wyczytałam.

Iguadala | 2016-07-29

Pierwsze 100 stron lektury można powiedzieć, że było ciekawe, druga cześć za to bardzo nudna.

egon | 2016-12-26
Michelle | 2014-11-10