Zapomniana miłość

Wydawnictwo: Novae Res
Sophie Carmen

W szpitalu panuje cisza, gdy młoda dziewczyna budzi się z głębokiego snu. Zostaje powiadomiona, że ma amnezję i nie pamięta swojej przeszłości. Kiedy dochodzi do wniosku, że jej wcześniejsze „ja” było samotne, widzi swoich przyjaciół, którzy postanowili ją wesprzeć w trudnej chwili. Luke, który podaje się za jej wspaniałego chłopaka, podejrzewa wraz z Nickiem i Megan, że Melissa chciała popełnić samobójstwo. Po wyjściu ze szpitala przyjaciele robią wszystko, co w ich mocy, by pomóc jej odzyskać pamięć. Pomimo zapewnień, że mówią jej wszystko, Melissa wyczuwa, że ukrywają przed nią bardzo istotną informację.
– Jestem pewna, że odzyska pamięć – powiedziała teatralnym szeptem. – Nie martw się… – Ona jest inna… nie zachowuje się jak Melissa, którą tak wszyscy lubiliśmy – odrzekł, obejmując dziewczynę i wkładając pod jej pachę dłoń, ozdobioną sygnetami. – Już mi jej brakuje. Jacy głupcy z nas, że nie byliśmy przy tym wypadku… Tak pijani, tak niepomocni… Jesteśmy do dupy przyjaciółmi, Meg! Powinni nas ukarać! – To nie nasza wina. Rzeczywiście mogliśmy jej pomoc, ale… – Cmoknęła go w policzek. – Będzie dobrze. Trzeba jej daj ochłonąć, Mel zawsze była silna, to i teraz pokaże swoją oryginalność. Zwrócili się w moją stronę. Oderwałam od nich wzrok, udawałam, że patrzę na swoją dłoń, którą obejmował drugi chłopak. Wymownie spojrzałam na Meg, a ona wzruszyła ramionami, śmiejąc się przy tym tak zabawnie, że aż sama się roześmiałam.
Nazywam się Milena Malek i mam 14 lat. Urodziłam się 20 września 1999 roku w Zabrzu. Obecnie kończę pierwszą klasę gimnazjum. Piszę już od paru lat, ponieważ to kocham. Napisałam wiele książek i wciąż tworzę nowe. Mam marzenia i nie kryję się z tym: po pierwsze chciałabym zostać sławną pisarką, a po drugie chciałabym poznać kilka gwiazd, które bardzo lubię. Jedno z marzeń właśnie się spełnia, a mianowicie Novae Res zgodziło się wydać moją książkę.

źródło opisu: Novae Res, 2013.

źródło okładki: Skan własny

Nie spodziewałam się takiej słabej książki irytowała mnie główna bohaterka Melissa, która straciła pamięć w wyniku wypadku cierpi na amnezję strasznie mnie denerwowała, nie dało się czytać z trudem dobrnęłam do końca męczyłam się strasznie

Ruthless_Woman | 2015-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 22 maja 2015

Do przeczytania tej książki zainspirowała mnie 14-letnia autorka. Sam fakt, że napisał ktoś tak młody tą powieść było dla mnie zachętą.
No cóż... To by było na tyle dobrego.
"Zapomniana miłość" nie jest złą książką, pomysł na fabułę jest ciekawy, aczkolwiek gorzej z wykonaniem.
Czytając od razu można się domyśleć, że pisał to ktoś młodziutki. Język jakim się autorka posługuje jest prosty, występuje dosyć często slang młodzieżowy. Bohaterzy zachowywali się jak dzieci (a mają po 19 lat), natomiast zabawa w pieluszki? Porażka...
Irytowało mnie również to, że raz narratorem jest Luke, a zaraz potem Melissa. Musiałam się domyślać kto w danym momencie opowiada, bo nie było przy rozdziale napisanego imienia narratora. A szkoda, to by znacznie ułatwiło czytanie.
Może gdyby za kilka lat autorka raz jeszcze napisała "Zapomnianą miłość" to by wyszło jej o wiele lepiej i dojrzalej.

Kurebayashi | 2016-10-08
Przeczytana: 06 października 2016

Na każdym kroku niestety widać, że książkę pisało dziecko - nastoletnie już, ale dla mnie wciąż dziecko. Może jestem trochę niesprawiedliwa, ale poza ciekawym pomysłem na amnezję głównej bohaterki, w całej historii było zbyt dużo niedociągnięć, niedorzecznych zachowań i wydarzeń. Na plus z pewnością pasja Mileny Malek do pisania, wyobraźnia i chęci. Życzę jej żeby każda kolejna napisana historia była lepsza i dopracowana.

Tostek Piekarz | 2014-05-31
Przeczytana: 31 maja 2014

Melissę, bo tak właśnie nazywa się główna bohaterka książki (pięknie, kolejna Polka pragnąca umieścić akcję książki za granicą, to przecież takie oczywiste), poznajemy w szpitalu, gdy budzi się ze śpiączki, w którą zapadła, ponieważ, cytuję, „dupnęła o chodnik głową”. Jak? Spadła z dachu. Przecież to, że ktoś spada z dachu, uderza głową w chodnik i nie umiera jest takie normalne… Nosz cholera, prędzej spodziewałabym się tego, że odwiedzi mnie Zygmunt Hajzer i zechce napompować piłkę u mnie w salonie. Chyba, że bohaterka jest główną postacią nowego filmu z serii „Oszukać przeznaczenie”. My, jako czytelnicy nie wiemy jednak co skłoniło Melissę do skoku z dachu, i czy przypadkiem ktoś jej nie pomógł. To pozostaje zagadką niemal do samego końca, co jest z jednym z nielicznych elementów, które mi się podobały.
Treść pełna jest nielogicznych zwrotów akcji, zachowań przyjaciół głównej bohaterki oraz kolokwializmów, które po jakimś czasie zaczęły mnie irytować. Autorka używała ich tak...

Sol | 2014-05-03

Zapomniana miłość to książka o młodej dziewczynie, która straciła pamięć po wypadku. Nie pamięta rodziców, niektórych zwyczajów, swojej miłości. Nie pamięta niczego. Nawet my, czytelnicy nie mamy pojęcia, jak doszło do tego, co przytrafiło się głównej bohaterce, co pchnęło ją (może nawet dosłownie) do skoku z dachu. Wszystko jest owiane dużą dozą tajemnicy, którą ja osobiście w książkach lubię i której wprost łaknę. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie tak wiele nielogicznych zwrotów akcji, zachowanie głównej bohaterki oraz dziwne podchody jej przyjaciół…

Zacznijmy od samej fabuły, która jest dość lekka i całkiem przyjemna, niemniej schemat goni tutaj schemat. Na początku pragnę również w swojej recenzji zaznaczyć, że autorka niniejszej pozycji jest młodziutka, bo ma zaledwie czternaście lat, więc sądzę, że wiele można jej wybaczyć. Nie mam zamiaru złośliwie czepiać się niedociągnięć i tych wszystkich mankamentów, a jedynie zwrócić uwagę na to, co należałoby poprawić i nad czym...

Tylkomagiaslowa | 2015-11-09

Powieść jednak zdecydowanie jest nieco problematyczna. Problemy głównej bohaterki z jej dawnego życia.. jeżeli czytaliście, to wiecie o co mi chodzi. To nie jest normalne i jakaś przyczyna tego musi być. Więc cóż.. Najogólniej jest to o amnezji, którą posiada dziewczyna po nieszczęśliwym, że tak powiem, wypadku. O kłamstwie, które istnieje w nas cały czas, nawet wtedy gdybyśmy się wypierali tego jak życia. Każdy kłamie, jeden częściej drugi rzadziej.. ale jednak. O miłości nieodwzajemnionej, oraz tej w dwie strony. O rozdarciu, zagubieniu w życiu. O tym, że nie zawsze jest tak jak chcemy.

Aleksandra | 2016-09-11
Przeczytana: 11 września 2016

Gdyby nie okładka, pewnie bym tej książki nie zabrała do domu i nie zaczęła czytać.
Historia wydawała się być całkiem dobra ..
Wprawdzie zarys był ciekawy ale już po kilku stronach można się zorientować, iż książka jest napisana przez bardzo młodą osobę.
Całość jest niestety bardzo chaotyczna, książka napisana typowym prostym językiem nastolatków, mimo to, iż bohaterzy już nimi wprawdzie nie są.
Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że książka ta pozostawiła we mnie niesmak.

aleksnadra | 2014-03-08
Przeczytana: 08 marca 2014

agafara | 2016-02-15

Biorąc pod uwagę, że autor jest naprawdę młody książka jest bardzo dobra. Pod względem ,,światowym'' jest przeciętna jednak miło się nią czyta.
Akcja jest niestety do przewidzenia ( po tytule i zachowaniu Luca), ale to nie psuje lektury. Ciekawe wydarzenia i charakter bohaterki sprawiają,że nie jest to pozycja do ziewania. osobiście moim ulubionym momentem jest ten kiedy jej brat wbiega do pokoju wraz z jej chłopakiem.
Mam nadzieję, że Milena wyda jeszcze jakąś książkę. Wtedy na pewno ją przeczytam.

Ancz2210 | 2015-07-28

Przewspaniała książka. Nie jeden raz czytając ją płakałam ze smutku jak i z radości. Autorka tej powieści pomimo swojego młodego wieku potrafi nas przenieść w inny świat a Naaa główną bohaterkę uczynić Nnąszą najlepszą przyjaciółką