Dogs: Bullets & Carnage tom 5

Dogs 獵犬 Bullets & Carnage
manga, sensacja, dramat
komiksy
raven

Badou uchodzi z życiem z konfrontacji z Herbstem tylko dzięki pomocy Mihaia. Tymczasem oddziały ubranych na czarno żołnierzy pod dowództwem Giovanniego atakują podziemie. Nawet kula w jego głowie nie powstrzyma go przed sianiem destrukcji.

źródło opisu: Waneko, 2013

źródło okładki: http://waneko.pl

RECENZJA TOMÓW 3-9

W Dogs zakochałam się rok temu i teraz, po lekturze kolejnych tomów, moje uczucie w ogóle nie zmalało.

Przyszłość, Europa. Miasto gigant podzielone jest na część nadziemną i podziemną. W Podziemiu królują gangi, przemoc oraz nielegalne modyfikacje genetyczne. Giną dzieci, by zasilić armię potworną armię szalonej Matki, która hoduje coraz to nowsze generacje posłusznych sobie psów. Części jednak udaje się uciec i to oni stają się ostatnią linią obrony przed własną Rodziną.

Pierwszą, największą i niezaprzeczalną zaletą Dogsów jest atmosfera i to, co się na nią składa. A więc przede wszystkim kreska. Jest obłędna. Na pierwszy rzut oka cienka i minimalistyczna, ale chwila, chwila. Odniosłam wrażenie, że pod względem warsztatu mangi przyjęło się traktować jako niższy podgatunek komiksu - bo to to się prawie tylko na postacie składa. Shirow Miwa potrafi kilkoma...

Zielony | 2015-04-06
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Czasami trzeba zrobić krok do tyłu, tylko po to, by nabrać rozpędu - chyba tak najlepiej podsumować piąty tom "Dogs: Bullets & Carnage". Czwórka nieco mnie znużyła, i choć nadal nie była to manga zła, to jednak, w moim odczuciu, nieco słabsza, niż poprzednie tomy z serii. Była zwyczajnie przegadana.

Tymczasem, w piątym tomie "Dosgów" Shirow Miwa szykuje czytelnikowi ucztę na milion naboi, tony wybuchów, oraz szczyptę ciachania kataną. Akcja zaczyna się już na samym początku i towarzyszy Czytelnikowi do ostatniej strony. Bywa, że czasami aż do przesady, bo nie przepadam za momentami, kiedy przewraca się strony, a tam żadnych dialogów i jedyne napisy to "boom, bum, bam itp. Ale to drobnostka.

Ważniejsze jest to, że pomimo nieustającej wymianie ognia fabuła nie stoi w miejscu. Między tymi wszystkimi wybuchami "dzieje się" też na innym poziomie, a najważniejsze jest to, że fabuła, choć przytłoczona akcją nie tylko jest obecna, ale i ciekawa.

Mandze nie można odmówić też jeszcze...

I cóż mogę powiedzieć? Tomik fantastyczny jak zwykle.

Jeden z najlepszych tomów. Zakończenie porządnie mnie zaskoczyło.