Gra Geralda

Gerald's game
zwłoki, gra, małżeństwo
horror
Barbara

To, co wydarzyło się 30 lat wcześniej nad jeziorem Dark Score, podczas całkowitego zaćmienia Słońca, rzuca posępny cień na życie Jessie, przykutej kajdankami do łóżka w domku letniskowym, z trupem męża po przeciwnej stronie sypialni. Perwersyjna gra erotyczna Geralda zmienia się w dwudziestoośmiogodzinny horror, a półnaga Jessie zostaje sama z tym, co czai się w mroku - w mroku lasu za oknem,...

Perwersyjna gra erotyczna Geralda zmienia się w dwudziestoośmiogodzinny horror, a półnaga Jessie zostaje sama z tym, co czai się w mroku - w mroku lasu za oknem, mroku zaćmienia, mroku jej samej. Zobaczy tam coś, od czego mało nie postrada zmysłów.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,210,2548,gra-geralda.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,210,2548,gra-geralda.html

_Chimena_ | 2019-07-13

Parafrazując klasyka: Ze Stephenem Kingiem jest jak z pudełkiem czekoladek - nigdy nie wiesz co, ci się trafi. Tym razem trafiła mi się kiepska czekoladka. Ta powieść jest po prostu słaba. Nudna. Bohaterowie nieciekawi, mało charyzmatyczni, a samo czytanie to dłużyzna niesamowita. Film podobno również nie jest lepszy.

Ghostwriter | 2019-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2019

Moje kolejna próba przeproszenia się z Kingiem, którego pisarstwo niespecjalnie mi leży. "Gra" zaczyna się obiecująco. Jest w tym jakaś dynamika. A później zaczynają się retrospekcje, polemiki bohaterki samej ze sobą i ziewając zerkam ile stron zostało mi do końca. Zamiast pikanterii jest kolejna kingowa powieść psychologiczna. Zamiast szybkiego łyknięcia kolejnej książeczki mam zatem księgę, którą co jakiś czas wymieniam na inną pozycję i tak "Gra" pochłania mi cały miesiąc. I wiem, że męczę powieść dalej tylko dlatego, że 1) już zacząłem 2) bo to mistrz King, którego książek zbyt mało przeczytałem. Bóle związane z lekturą "Gry Geralda" wynagradza ostatnie 30 stron. Za głupi jestem chyba na Kinga.

Radek | 2019-07-04
Na półkach: Przeczytane, Wymęczone
Przeczytana: 04 lipca 2019

Rozumiem, że to psychologiczny thriller. Zdaję sobie sprawę że monologi wewnętrzne i wspomnienia mogą być niezbędne tylko dlaczego trwało to ponad 1/3 powieści? Jessi leżała przykuta do łóżka i ... nic więcej. Liczne rozmyślania, wspomnienia. Spodziewałem się większej roli Geralda, a okazało się że dość szybko zginął. Potem jadł go pies!
Dopiero po połowie książki akcja ruszyła ale ... zbytnio się nie rozpędziła.

Jak dla mnie SZAŁU NIE MA jak na Kinga przystało.

Habiel | 2019-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2019

Jesteście przykuci do łóżka policyjnymi kajdankami. Wasz partner nagle umiera na zawał. Co robicie? Próbujecie przetrwać, a King pisze o was książkę.
Ograniczona do jednego pokoju, a nawet łóżka przestrzeń. Parę skoków w czasie, odgłosy zza okna i niespodziewani goście. Wszystko to połączone z atmosferą walki o przeżycie. Co mogło być lepszego?
Konwencja jednego pomieszczenia wyszła idealnie-prawie jak w filmowych 12 gniewnych ludziach. Akcja nie dzieje się szybko, ale i nie brakuje dreszczyku emocji. Z pewnością można ją polecić.

Adam Korbel | 2019-06-03
Przeczytana: 01 czerwca 2019

Geraldzie, zdejmuj te kajdanki, ale już. Słyszysz?
Jessie, mam fatalne wieści. Gerald nie żyje!!!
Uważaj, nadchodzi Obcy. I jest jeszcze jedno. Mała Jessie jest piszczącym kołem, które trzeba nasmarować.
Panie King. W samej końcówce ubiłeś napięcie takim skokiem w przyszłość. Gdyby nie to, to dałbym wyższą notę, bo sama historia ciekawa.

Michał | 2019-04-17
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Kurcze... ta książka jest po prostu nudna! Akcja przez pierwsze kilkanaście stron, później 80% książki to wyczekiwanie kiedy wreszcie coś się stanie... i sama końcówka nieco nadrabia, ale mimo wszystko jak na pozycję Mistrza, to oczekiwałem dużo więcej emocji.

marek | 2019-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

Dobry byłby temat na opowiadanie
350 stron o kobiecie przykutej kajdankami do łóżka trochę nuży

siopa78 | 2019-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

O tej książce słyszałem mnóstwo pozytywnych opinii od znajomych, przyjaciół. Przeczytałem,ale powiem szczerze, nie powaliła mnie na kolana tak jak np Outsider czy pan Mercedes. Nie mniej jednak to dobra lektura i śmiało zachęcam do przeczytania. Ja po tej książce zastanowię się jeszcze czy używać kajdanek w sypialni:)

Szelma | 2019-04-05
Przeczytana: 29 stycznia 2019

Gdyby parę lat temu ktoś mnie zapytał czy polubiłabym książkę, której większość akcji polega na halucynacjach przykłutej do łóżka kobiety - to chyba bym umarła ze śmiechu. A jednak.
Całą robotę robi tutaj głęboka analiza psychiki człowieka uwięzionego i odciętego od świata, który jest tuż obok.
Jest to książka nie tyle strasząca horrorem nadnaturalnym, ile całkiem rzeczywistymi konsekwencjami ludzkich działań. I nocą - oj tak, noc w tej książce przeraża.

GrzegorzIgnacy | 2019-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2019

Jessie, wraz swoim mężem Geraldem, udaje się do domku położonego nad jeziorem Dark Score. To tam małżeństwo ma oddać się perwersyjnej, erotycznej grze. Okolica jest zupełnie opustoszała więc ustronie położone tak malowniczo nada się idealnie na ich erotyczną zabawę. Nawet pies z kulawą nogą nie przeszkodzi zaspokoić im najmroczniejszych żądzy. Nie wszystko jednak idzie tak jak zostało to zaplanowane. Wkrótce po przykuciu żony kajdankami do łóżka, Gerald dostaje zawału serca i pada nieprzytomny na podłogę. Przerażona Jessie może tylko przyglądać się jak jej mąż umiera, sama jeszcze nie wie, że zbliżające się godziny przyniosą jej grozę, która naznaczy ją piętnem strachu na zawsze. Erotyczna gra wymyślona przez nienasyconego Geralda dla Jessie stała się walką o życie.

Banał? Na pierwszy rzut okna być może, jednak nic bardziej mylnego. Główna bohaterka, tak zręcznie i przejmująco opisana przez Kinga, odgrywa swoisty monodram. Cały czas...