Język i ontologia

Tłumaczenie: Bartosz Żukowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Europejska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk Marek Derewiecki
brak tytułu oryginału, zbior tekstów,
Filozofia, ontologia, język, Einai
filozofia i etyka
Andrzej

Klasyczne już prace Charlesa H. Kahna poświęcone lingwistycznym podstawom greckiej koncepcji bytu, stanowią bez wątpienia świadectwo jednego z najważniejszych przedsięwzięć filologiczno-filozoficznego całego ubiegłego stulecia. Ich publikacja w latach siedemdziesiątych zainicjowała zwrot lingwistyczny w badaniach nad grecką myślą filozoficzną, skutkując przewrotem metodologicznym, który porównywać można prawdopodobnie jedynie z dokonaniami tzw. szkoły tybingeńskiej, a zwłaszcza Thomasa A. Szlezáka w dziedzinie niepisanych nauk Platona oraz zainicjowanymi przez Pierre’a Hadota dociekaniami nad praktyczno-egzystencjalnym aspektem filozofii greckiej. W zgodnej opinii ekspertów, Kahn dokonał paradygmatycznej rewolucji w filologii i filozofii, całkowicie redefiniując cele i metody badań nad metafizyką starożytną.

źródło opisu: http://www.derewiecki.pl/sklep/index.php?s=karta&id=236

źródło okładki: http://www.derewiecki.pl/sklep/index.php?s=karta&id=236