Co tylko zechcesz. 40 lekcji dla nowoczesnego biznesmena

Anything You Want
poradnik, biznes
biznes, finanse
joly_fh

Apetyt na życie Nie odnajdujesz się w starych, skostniałych modelach prowadzenia interesów? Masz głowę pełną pomysłów, które nie mieszczą się w żadnym pudełku? Nie interesują Cię stres i całodobowa gonitwa za kasą? Książka ta to lektura obowiązkowa dla każdego, kto już jest przedsiębiorcą lub dopiero chce założyć własną firmę. Oto uskrzydlająca i pełna diabelnie trafnych spostrzeżeń...

Apetyt na życie

Nie odnajdujesz się w starych, skostniałych modelach prowadzenia interesów?
Masz głowę pełną pomysłów, które nie mieszczą się w żadnym pudełku?
Nie interesują Cię stres i całodobowa gonitwa za kasą?

Książka ta to lektura obowiązkowa dla każdego, kto już jest przedsiębiorcą lub dopiero chce założyć własną firmę. Oto uskrzydlająca i pełna diabelnie trafnych spostrzeżeń opowieść przedsiębiorcy, który stworzył wielomilionowy biznes z niczego. Nie ma przeszkód, żebyś i Ty powtórzył jego sukces. Zacznij już teraz!

Trudne warunki rynkowe to kiepska wymówka. Jeśli przepełniają Cię pasja oraz energia i chcesz zrobić coś, co da Ci mnóstwo satysfakcji, a przy okazji zapełni Twoje konto - ruszaj do boju! Niech nic i nikt Cię nie powstrzyma!

Obawa, że Twój pomysł nie wypali, to również marny wykręt. Twój pierwszy pomysł stanowi tylko jedno z wielu możliwych rozwiązań. Żadna firma nie działa tak, jak początkowo przewidywał jej właściciel, dlatego warto opracować skrajnie różne scenariusze, być elastycznym i korzystać z nadarzających się okazji.

Brak pieniędzy to też żadne wytłumaczenie. Tak naprawdę realizacja Twojego pomysłu nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Załóż firmę w taki sposób, jakby nie zależało Ci na zyskach - a pieniądze najpewniej same Cię znajdą. Cokolwiek robisz, to Twoje dzieło, niech więc będzie ono spełnieniem TWOICH marzeń.

źródło opisu: Wydawnictwo Onepress, 2013

źródło okładki: www.onepress.pl

Marcin | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Bardzo odkrywcze i oryginalne spojrzenie na osobę przedsiębiorcy, prowadzenie firmy, relacje z klientami…

Besia | 2014-05-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 13 maja 2014

Książka mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Cud, że w ogóle przeczytałam, bo unikam , jak ognia wszelkich poradników dla biznesmenów i publikacji typu, jak zostać milionerem.
Tymczasem autor Derek Sivers okazał się nietuzinkowym, wyjątkowym człowiekiem, którego celem nadrzędnym nigdy nie było zostać milionerem , lecz realizować swoje marzenia i pomysły, być szczęśliwym. I o tym jest ta (bardzo mała- 79 stron)książka. oczywiście opisuje on sam proces powstania i rozwoju firmy, ale w tak lekki nieszablonowy sposób. Pojawia się też tutaj wiele ciekawych wskazówek dla osób parających się biznesem - nie są to jednak porady z podręczników MBA, a zupełnie innego typu.

Paweł | 2014-02-27

Książka lekka i szybka.
Przypomina o tym co ważne gdy człowiek poświęca się własnej firmie. Ukłon w stronę przebiegłości ludzkiej, by korzystać z cudzych doświadczeń a zarazem przypomina że liczy się to co daje nam radość !
Autor Dzieli się lekcjami jakie życie dało mu podczas gdy zwykłe hobby przerodziło się w niezwykle wielką firmę, której jedynym celem było pomaganie muzykom.

Słowa i wnioski orzeźwiają. Człowiek nabiera werwy czując że wie co naprawić.
Polecam każdemu - nie tylko tym co mają własną działalność.