Zasupłana historia

Okładka książki Zasupłana historia
Agnieszka Tyszka Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Niebieskie Migdały literatura dziecięca
literatura dziecięca
Niebieskie Migdały
Egmont Polska
2013-06-17
2013-06-17

więcej Więcej

Super lekka,przyjemna bajka . Naprawde miło spedzilam czas nad ta ksiazka. Moze bardziej literatura dla mlodziezy,ale mila odmiana.

"Ludzie w ogóle się nie zastanawiają nad rozmiarami twojego nosa. Każdy jest raczej zapatrzony w koniec własnego. Zapamiętaj sobie, Kaju, żebyś w ogóle nie przejmowała się tym, co sobie ludzie myślą. To w żaden sposób nie świadczy o tobie, jedynie o ich sposobie widzenia świata. Po co masz się frustrować?"

Liczyłam na lekką lekturę, taką do kawy. A tu proszę, kawa, herbata...

"Zasupłana historia" Agnieszki Tyszki jest jak ciepły koc w jesienną szarugę,
jak kubek herbaty ogrzewający zmarznięte dłonie, jak ulubiona przytulanka z dzieciństwa,
jak kojąca baśń, jak dobra wróżka!

Kaja - uczennica klasy przedmaturalnej - jest w trudnym okresie dojrzewania.
Buzujące hormony ciskały nią od lewej do prawej burty, a kiedy wydawało się, że równowaga
jest...

Fajne czytadło dla oderwania się od codzienności. Lekko, łatwo i przyjemnie się czyta, a do tego fabuła jest wciągająca. Dobra książka.

Na książkę po raz kolejny nadziałam się przez przypadek, ponieważ była to lektura do przeczytania na DKK, czyli dyskusyjny klub książki. Książka mi się wtedy strasznie podobała i czułam nieprzebłaganą ochotę na inne części, ale ostatecznie nawet nie dotknęłam okładki...Teraz chyba nie potrafię napisać obiektywnej recenzji, ale śmiało mogę stwierdzić że książka zasłużyła na...

Szczerze mówiąc dość sceptycznie pochodziłam do tej lektury 😊może dlatego, że zazwyczaj czytam inne rodzaje książek albo po prostu nie jestem przyzwyczajona do polskich autorów. Jednak nie zawiodłam, naprawdę mi się podobało. Może historia nie jest jakaś super odkrywcza, ale czyta się przyjemnie. Serdecznie polecam 😍

Bardzo lubię książki tej autorki, a "Zasupłana historia" to tylko potwierdzenie jej talentu i - wrażliwości. Ładna, ciepła, nieco wyidealizowana książka, która jednak dotyka trudnych problemów dzieci, nastolatków i dorosłych. Książka o sile przyjaźni, niezależnie od różnicy wieku, o rodzinie, ale też - co mi się bardzo podobało - o magii :)

Powieść napisana lekkim językiem, zawiera wiele mądrości, która może nie tyle uświadamia, co sprawia, że zatrzymujemy się by pomyśleć. Książkę czyta się szybko i dość przyjemnie. Autorce udało się pokazać, jak ważne jest pomaganie innym, nie tyle dla nich, co przede wszystkim dla osoby, która pomaga..historia zdecydowanie dla młodszych czytelników .

Jest to niepozorna książka o zaskakującej treści. Jej bajkowy charakter, a zarazem walka bohaterów z przeciwnościami losu sprawiają, że jest to naprawdę wartościowa opowieść, którą czyta się lekko i z przyjemnością. Uważam, że można z niej wynieść wiele pozytywnych rzeczy.

Bardzo banalna historia przyjaźni zrodzonej w okolicznościach "przymusowych". Kaja, dotychczas nastolatka nielubiąca dzieci nagle staje się opiekunką Marysi. Sama nawet nie zdawała sobie sprawy z tego, że tak na dobrą sprawę świetnie daje sobie radę w nowej, trudnej psychicznie sytuacji. Fragmenty przeplatane opowiadanymi bajkami- wesołe.

Bardzo lekka, prosta w swojej...

• 2013
  • Chcę w prezencie