Od najdawniejszych czasów przyciąga podróżników bogactwem historii, barwnością tradycji i niepowtarzalną atmosferą. W Neapolu niemal wszytskie dni w roku są słoneczne. Owoce rosnące na żyznych wulkanicznych glebach maja tu wyjątkowy smak, produkuje się z nich doskonałe wino i serwuje wspaniałe potrawy. Obecnie turyści mogą w Neapolu i jego okolicach natrafić na liczne pamiątki jego długiej...

Obecnie turyści mogą w Neapolu i jego okolicach natrafić na liczne pamiątki jego długiej historii, od ukrytych głęboko pod powierzchnią miast rzymskich, przez imponujące dzieła średniowiecza, renesansu i baroku.

Miasto było zawsze pełną życia metropolią, zaś współczesnie jest jednym z największych w Europie i zarazem drugim co do wielkości portem we Włoszech.

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl/14384/wd/-miasta-marzen-2--neapol.html

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl/14384/wd/-miasta-marzen-2--neapol.html

bomboszka | 2017-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2017

Jeśli ktoś tutaj zawędrował, myślę że spotkał się już z powiedzeniem "zobaczyć Neapol i umrzeć", jednak skąd się ono wzięło i jakie było jego pierwotne znaczenie? Jak powstała Camorra, czy jak doszło w Neapolu do wielkiego śmieciowego kryzysu? Dlaczego neapolitańczycy mieli zwyczaj adoptowania czaszek zmarłych i na czym on polegał?

To tylko niektóre zagadnienia, które porusza ta pozycja.
W podróż ze sobą bym nie zabrała - ciężka książka (ale tylko fizycznie ;))!
Polecam przed wojażem i nie tylko.

trycha | 2014-04-06
Przeczytana: wrzesień 2013

Jak dla mnie ta pozycja jest raczej średnim przewodnikiem, trudno z nią zwiedzać w typowym stylu. Za to ma to, co najbardziej lubię - dużo informacji, które ożywiają miejsca, pozwalają doświadczyć ich w kontekście historycznym, kulturalnym, religijnym. Jest zdecydowanie dopasowana do mojego szwendającego się, włażącego w różne zakamarki zwiedzania typu total immersion. Seria ta, zajmuje 3 miejsce w moim personalnym top 10.