Pokochać samego siebie

Tłumaczenie: Dorota Samsel
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
poradniki
MadameZuzu

„Możesz ze swego życia uczynić pieśń ufności Bogu. Możesz utkać swoje życie ze wszystkich zalet, jakie w sobie nosisz .Bycie sobą jest naprawdę możliwe .Nie zakopuj swoich talentów. To Twój obowiązek stawania się człowiekiem”. Autor książki, wyciąga rękę do młodych, zagubionych ludzi i pokazuje im głębsze motywy życia i nadziei.

źródło opisu: http://www.granice.pl/ksiazka,pokochac-samego-siebie,282427

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.pl/design/_gallery/_orginal/2630.jpg

Nielotna | 2018-11-07
Przeczytana: 06 listopada 2018

Książka z biblioteczki jednej z zaprzyjaźnionych wspólnot katolickich. Źle mi się ją czytało, ponieważ oddaliłam się od kościoła i daleko mi od wiary w uzdrowienie modlitwą, a poza tym jest napisana trudnym językiem. Najbardziej podobały mi się cytaty innych osób i elementy psychologiczne.

Maialis | 2013-08-26
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Na początku zaznaczam - to książka TYLKO dla osób wierzących i to raczej wierzących głęboko, mimo zapewnień w opisie. Nie jest to też książka łatwa - przeciwnie, trzeba ją sobie dawkować, bo czytana "w nadmiarze" może powodować ból głowy.
Jednak z pewnością jest to książka wartościowa i pomocna osobom wierzącym w poszukiwaniu samoakceptacji i miłości do samego siebie, która jest obowiązkiem chrześcijanina.

Nie wierzycie? Nie szanując siebie, nie kochając siebie (oczywiście, w zdrowym tego słowa rozumieniu, bo o egoizm nie chodzi tu wcale), postępuje się przeciwko piątemu przykazaniu. Ksiądz Pralong daje gotowe kompendium dla każdego chrześcijanina, w którym na podstawie wielu przykładów pokazuje, jak realizować chrześcijańskie zasady miłości do samego siebie. Moim osobistym faworytem jest rozdział z medytacjami (modlitwą) psalmami oraz rozdział o "modlitwie Jezusowej". Nie wiecie co to? Musicie sięgnąć po tę książkę!
Książka jest oparta na etyce chrześcijańskiej (niewiele w niej...