Zgłosuj na książki roku 2017

Małe księżniczki. Przygody w zamku

Wydawnictwo: Jedność
zamek, przygody, duch, tajne przejście, smok
Ophelia

potkanie z duchem, pogawędki z rycerzem i smokiem, tajemne przejścia, niezwykły turniej - to tylko niektóre z licznych przygód trzech małych księżniczek, mieszkanek królewskiego zamku. Lucelka, Druzelka i Amarelka to urocze dziewczynki, pełne energii, ciekawości i zaskakujących pomysłów. We wszystkich przygodach towarzyszy im wierny kot Tymoteusz, łakomczuch i spryciarz. Ozdobione pięknymi ilustracjami opowieści zachwycą nie tylko dzieci. W tym opowiadaniu małe księżniczki odkryły w swoim zamku wiele niesamowitych tajemnic: mówiące obrazy, smoka grającego w szachy z rycerzem, ducha, który lubił wędrować po komnatach i bawić się na balu.

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2008

źródło okładki: http://jednosc.com.pl