Szlak ewangelicki w Słupsku – przewodnik turystyczny

Wydawnictwo: Pracownia na Pastwiskach
Słupsk
joly_fh

Od czasów reformacji przez Słupsk wiedzie długi ewangelicki szlak. Pierwszym ewangelickim (luterańskim) księdzem w mieście był dr Jan Amandus, przyjaciel Marcina Lutra. Po nim nastąpił nieprzerwany łańcuch duchownych, wśród których był także znany teolog Fryderyk Schleiermaher. Przez wieki miasto było pod wpływem protestantyzmu – w różnych jego formach. Przejawiało się to m.in. skromnym...

Przez wieki miasto było pod wpływem protestantyzmu – w różnych jego formach. Przejawiało się to m.in. skromnym wystrojem kościołów, co nadal można zobaczyć w poświęconym w 1859 roku luterańskim kościele Świętego Krzyża.

Treść:
O mieście i ewangelikach
Szlak ewangelicki
(z ulicy Krzywej na Prostą)
Ewangelicy w okolicach Słupska
Informacje praktyczne
Urzekający szatą graficzną przewodnik, oprócz bogatej oferty turystycznej i kulturalnej Słupska, przedstawia zmienne losy miasta, a także słupskiej parafii ewangelicko-augsburskiej po 1945 roku. Zbór ten po trudnych powojennych początkach znowu jest wspólnotą wypełnioną życiem; tworzą ją Polacy i Niemcy, których połączyły wspólny los i wiara.
Isabel Sellheim
honorowa obywatelka Słupska, przewodnicząca Stolper Heimatkreise e.V.

źródło opisu: Pracownia na Pastwiskach, 2011

źródło okładki: http://napastwiskach.pl/index.php?D=6