Spotkania niemieckie

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
8320538742
literatura faktu
jares

Jan Kiedrowski napisał dobrą i ważną książkę. Dlaczego dobrą - oceni Czytelnik. A dlaczego ważną? Bo wszedł w gąszcz przekształceń, a raczej odkształceń - jakie dokonały się w minionym czterdziestoleciu w postawach Niemców z NRD do Polski i Polaków. I napisał o tym nie przez pryzmat polityki w codziennym rozumieniu tego słowa, w tej książce jest ona tylko dalekim tłem, niekiedy impulsem - ale przeobrażenia zachodzące we wzajemnych stosunkach osadził w historii, a jednocześnie historię sprowadził do wymiarów ludzkich.

źródło opisu: Przedmowa - Ryszard Wojna

źródło okładki: Własne