Grecja. Wakacje na walizkach

Tłumaczenie: Ewa Szyler
Książka jest przypisana do serii/cyklu "National Geographic - Wakacje w wielkim mieście". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
Grecja, przewodniki
zielonaGórka

Grecja to górujący nad Atenami Partenon, to wabiący turystów błękit nieba, turkus morza i biel domów piętrzących się ponad portami wysp. To kraj o wyjątkowej kulturze i języku, kraj najmniej znanych w Europie zakątków i niezwykle gościnnych ludzi. Nawet podczas krótkiej wizyty można zobaczyć takie greckie osobliwości jak skarby Narodowego Muzeum Archeologicznego w Atenach czy Delfy, jedno z najbardziej magicznych miejsc na Ziemi. Morska wyprawa na wyspy może prowadzić na Stare Miasto stolicy Rodos i do jej portu albo do podniesionego z ruin pałacu królewskiego w Knossos na Krecie, ośrodka potężnej cywilizacji minojskiej. Można tu leniuchować na którejś z maleńkich wysepek lub krążyć po Grecji kontynentalnej. Można iść w góry lub pojechać nad jeziora. Trzeba też znaleźć czas na wyborny posiłek pod gołym niebem nad brzegiem morza.

źródło opisu: G+J RBA Wydawnictwo, 2012

źródło okładki: www.gjksiazki.pl