Starożytne igrzyska olimpijskie

Wydawnictwo: Axis
poradniki

Kustosz z British Museum przystępnie przedstawia wyniki prac archeologicznych prowadzonych w Olimpii oraz wnioski z analizy źródeł pisanych. Nie tylko pieczołowicie opisuje antyczne sanktuarium i organizację igrzysk, ale także pasjonująco opowiada o treningach, diecie oraz nielicznych, ale kompromitujących skandalach i propagandzie politycznej. Nieco miejsca poświęca również temu, jak w czasach nowożytnych odradzała się idea olimpijska.

Michał | 2013-11-25
Monsterek | 2013-06-13