Zwykli ludzie: 101. Policyjny Batalion Rezerwy i "ostateczne rozwiązanie" w Polsce

Okładka książki Zwykli ludzie: 101. Policyjny Batalion Rezerwy i "ostateczne rozwiązanie" w Polsce
Christopher R. Browning Wydawnictwo: Bellona Seria: Brunatna seria - Narodziny zła historia
278 str. 4 godz. 38 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Brunatna seria - Narodziny zła
Tytuł oryginału:
Ordinary men
Wydawnictwo:
Bellona
Data wydania:
2000-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2000-01-01
Liczba stron:
278
Czas czytania
4 godz. 38 min.
Język:
polski
ISBN:
9788311091382
Tłumacz:
Piotr Budkiewicz
Średnia ocen

                7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
109 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
125
40

Na półkach:

Zawartość tej książki, bądź prędzej temat który porusza ta książka jest istotą tego co się wydarzyło w XX wieku. Mówi się nam, że nigdy nie powinniśmy zapomnieć o Holocauście, o zbrodniach II WŚ, okopów I WŚ, gazów musztardowych, komór, obozów, łagrów - aby nie zapomnieć i aby nigdy już tego nie powtórzyć. Tylko to czego uczymy się w szkole jest faktycznie nauką tego do czego doszło? Czy tylko błędnym kręceniem się w kółko? Jeżeli nie wiesz JAK do czegoś doszło to też tak na prawdę nie możesz pamiętać tych rzeczy, stają się one tylko datami, faktami historycznymi nie wiele nam mówiącymi. W świadomości ludzi nie robi wielkiej różnicy czy wiesz ile osób zginęło w komorach i w jakim okresie od tych którzy nie potrafią hasła "Auschwitz" powiązać z konkretnymi wydarzeniami i miejscem. Trzeba zrozumieć przyczyny tych wydarzeń. Należy zrozumieć jak społeczeństwo zmieniało się w tym kierunku, jak wybory pojedynczych ludzi doprowadziły do zbrodni, poznać ich pobudki, tłumaczenia. Brak zastosowania tego typu metody w nauczaniu skutkuje tym, że "tamci" ludzie byli całkowicie inni niż my żyjący teraz... czyli z nauki niczego nie da się wyciągnąć, bo ignoruje się sedno sprawy. Przedstawiając taka postawę niczego się nie nauczyłeś, dziesiątki godzin w szkole poszły na marne.
Z tego powodu książka jest tak trafna w opisie tego co się wydarzyło, przedstawiają mechanizmy, kulisy, a nie suche fakty i daty. Stara się zrozumieć,
Właściwa lekcja płynąca z XX w. brzmi "Właśnie tacy są zwykli ludzie". I ta książka dobitnie to przedstawia.
Ku przestrodze, by nigdy nie zapomnieć.

Zawartość tej książki, bądź prędzej temat który porusza ta książka jest istotą tego co się wydarzyło w XX wieku. Mówi się nam, że nigdy nie powinniśmy zapomnieć o Holocauście, o zbrodniach II WŚ, okopów I WŚ, gazów musztardowych, komór, obozów, łagrów - aby nie zapomnieć i aby nigdy już tego nie powtórzyć. Tylko to czego uczymy się w szkole jest faktycznie nauką tego do...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    601
  • Przeczytane
    141
  • Posiadam
    35
  • Historia
    10
  • Teraz czytam
    9
  • Do kupienia
    5
  • 2019
    4
  • Literatura faktu
    3
  • historia
    3
  • 2018
    3

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne