Promieniujący umysł

Wydawnictwo: A
Radiant Mind
psychologia
llasair

Oświecenie, czysta obecność czy nieuwarunkowana świadomość – wszystkie te terminy wskazują na oświecony stan wyzwolenia, będący istotą każdej tradycji kontemplacyjnej. Jednakże według Petera Fennera to doświadczenie nieograniczonej świadomości nie musi pozostawać oddzielone od codziennej, uwarunkowanej egzystencji. Możemy nauczyć się żyć jako unikalna jednostka, a równocześnie spoczywać w zunifikowanej przestrzeni jedności z całą egzystencją – w stanie, który nazywa promieniującym umysłem.

Praktykujący na Zachodzie często czują się sfrustrowani, usiłując podążać wschodnimi ścieżkami do oświecenia, bywają zdezorientowani z powodu niejasnych lub niezrozumiałych dla nich nauk. Kurs Promieniującego Umysłu jest błyskotliwą realizacją buddyjskiej niedualnej mądrości. Peter Fenner przejął skuteczne dekonstruktywne metody, które doprowadziły tysiące praktykujących w Azji do wyzwolenia, i z wielkim powodzeniem zaadoptował je dla ludzi Zachodu. Opierając się zarówno na wschodniej duchowości, jak i na zachodniej psychologii, autor w precyzyjny sposób przedstawia niedualną praktykę i naucza metod obserwacji i rozpuszczania fiksacji oraz pogłębiania i stabilizowania doświadczenia obecności. Zajmuje się także sposobami komunikacji, będącymi ścieżką do otwartości. Promieniujący umasł pokazuje, jak identyfikować świadome i nieświadome źródła własnego cierpienia oraz jak się od nich uwalniać.

źródło opisu: http://www.awyd.pl/promieniujacy-umysl,ksiazka,156.html

źródło okładki: http://www.awyd.pl/promieniujacy-umysl,ksiazka,156.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!