Ogród w zgodzie z naturą

Wydawnictwo: Elipsa
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Inne wydania

Dzieło o zgodnej z naturą uprawie warzyw, owoców i kwiatów. Szczególnie przydatne są rozdziały dotyczące ochrony roślin, ponieważ właśnie w ochronie przed chorobami i szkodnikami zawiera się istota uprawy ogrodu zgodnego z naturą i przyjaznego człowiekowi.Zawiera :podstawy i główne idee ogrodnictwa ekologicznegopraktykę : kompost, ściółkowanie, nawożenie, zmianowanie i ochronę roślinsadownictwo, warzywnictwo i uprawę ziółogrody ozdobne : rośliny jednoroczne i dwuletnie, rośliny cebulowe i bulwiaste, byliny, rośliny okrywowe, róże, krzewy i drzewa ozdobneogrody naturalistyczne : rośliny pnące, żywopłoty, ogrody wodne, trawniki i łąki kwiatowe

Maximo | 2013-09-28
Przeczytana: 20 września 2013

Rewelacyjna książka dla wszystkich pasjonatów ogrodów. Znajdują się tam zarówno informacje na temat założenia ogrodu, jego pielęgnacji, odmian drzew i krzewów owocowych, warzyw, kwiatów jednorocznych, bylin itp.
Przydatne są także informacje na temat przechowywania zbiorów.
Niektóre wydania zawierają także kalendarz prac ogrodniczych
Książka godna polecenia.

rasilio | 2015-10-08