Globalna rewolucja seksualna. Likwidacja wolności w imię wolności

Wydawnictwo: Homo Dei
6,88 (26 ocen i 12 opinii) Zobacz oceny
10
4
9
1
8
7
7
7
6
2
5
1
4
0
3
2
2
0
1
2
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
Globale sexuelle Revolution
data wydania
ISBN
9788362579792
liczba stron
416
słowa kluczowe
Unia Europejska, seks, gender
język
polski
dodał
justi

Globalna rewolucja seksualna, propagowana przez ONZ i Unię Europejską, wkradła się do polityki, instytucji władzy i placówek oświatowych. Tam stopniowo, za plecami opinii publicznej, zrodził się z niej ogromny program przekształcenia społeczeństwa, który burzy podstawy demokracji i przybiera coraz bardziej totalitarny kształt. Gabriele Kuby, socjolog z wykształcenia i matka trojga dzieci, od...

Globalna rewolucja seksualna, propagowana przez ONZ i Unię Europejską, wkradła się do polityki, instytucji władzy i placówek oświatowych. Tam stopniowo, za plecami opinii publicznej, zrodził się z niej ogromny program przekształcenia społeczeństwa, który burzy podstawy demokracji i przybiera coraz bardziej totalitarny kształt.
Gabriele Kuby, socjolog z wykształcenia i matka trojga dzieci, od czasu przejścia na katolicyzm w 1997 roku zajmuje się w licznych publikacjach i wykładach krytyczną analizą ideologii genderowej oraz jej destrukcyjnym wpływem na współczesne społeczeństwa, jak i przyszłe pokolenia.
Miejmy nadzieję, że ta książka – rzetelna, bezkompromisowa i daleka od „poprawności politycznej” analiza wdrażanej na naszych oczach globalnej rewolucji kulturowej – otworzy oczy i sumienia także odpowiedzialnym za politykę, Kościoły, kulturę i społeczeństwo, aby z przekonaniem stawali w obronie godności człowieka i opartego na niej systemu wartości.

 

źródło opisu: http://homodei.com.pl/product_info.php?products_id=295

źródło okładki: http://homodei.com.pl/product_info.php?products_id=295

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 463

Autorka pisząc tę książkę wraz z nią stała się młotem na ideologiczne zacofanie moralne w postaci globalnej rewolucji seksualnej. Chciałbym odnieść się w swojej opinii do komentarzy przedmówców poniżej.

Andrzej Gryżewski: "Książka stoi w obronie ciemnogrodu i zacofania. Zupełnie rozmija się ze standardami promowanymi przez współczesnych seksuologów."

Książka stoi w obronie wartości etycznych oraz moralnych, które ukształtowały Europę w jakiej (do czasu) żyjemy. Książka nie stosuje "języka nienawiści" wobec nikogo.

Uwidacznia jedynie podstawowe źródła oraz mechanizmy działania genderowych ideologów, będących sprzecznymi zarówno z logiką, nauką oraz - paradoksalnie - równością wobec prawa.

Uwidacznia semantyczny totalitaryzm stosowany przez ideologów gender, których głównym zadaniem nie jest "równouprawnienie", lecz reedukacja społeczeństwa, seksualne wyzwolenie z wszelkich norm i zasad (częściowo wynikających z kultury, zasadniczo z biologii).

Pan Andrzej nazywa takie przedstawienie rzeczy ciemnogrodem i zacofaniem. Dla mnie totalitarna ideologia, brak poszanowania dla wartości, narzucanie norm i antynaukowość są ciemnogrodem i zacofaniem. Widać więc na jakich antypodach stoimy.

Do tego powołuje się na "standardy seksuologów". Cóż, bardzo dobre określenie! To są narzucane standardy, nie uzasadnione niczym roszczenia. Niepoparte nauką, bo ideologia nauki nie potrzebuje. Odsetek społeczeństwa -
zaledwie 0,01% osób transpłciowych dostaje gigantyczne wsparcie finansowe i międzynarodowe - totalna abstrakcja nie do pomyślenia. Po szczegóły zapraszam do lektury.

AN-NAH: "Manipulacja, propaganda, używanie emocjonalnych chwytów, próby ograniczania wolności światopoglądowej? Autorka stosuje to wszystko. Co nie przeszkadza jej oskarżać swoich ideologicznych przeciwników."

Cóż za paradoks! Autorka, która obnaża na podstawie masy przypisów, nazwisk, faktów historycznych, naukowych, oraz profesjonalnego nazewnictwa:
- manipulację
- propagandę
- emocjonalne chwyty
- próby ograniczenia wolności światopoglądowej

zostaje oskarżona... o to wszystko.

Czy sama oskarża? Trzeba najpierw zrozumieć co to znaczy oskarżenie. Choć wiem, że Orewllowska nowomowa ma swoją semantykę. Autorka po prostu łączy istniejące książki, słowa, fakty, nazwiska w jedną spójną niezaprzeczalną całość. To jest praca sprawozdawcza, a nie puste oskarżenie. Jak pięknie Pani w opinii ujęła "ideologicznych przeciwników". Sama potwierdzając tym samym, że to z czym autorka walczy jest właśnie ideologia.

Czytałem tę książkę szybko ponieważ większość wątków już znałem wcześniej, kilku jednak kluczowych elementów jeszcze nie. Niemniej jeżeli ktoś:

- podejdzie do niej bez żadnych założeń i uprzedzeń
- zweryfikuje sobie wszystkie podawane informacje
- zapozna się szerzej z tematyką historyczno-społeczną od marksizmu poczynając

to wtedy (mam nadzieję) pojmie o co chodzi i co się w rzeczywistości dzieje. Ale ostatecznie całe to zamieszanie sprowadza się do kwestii wartości.

Po jednej stronie seksualna rozpusta, brak norm, nadrzędność instynktu i dekonstrukcja pojęcia płci, sankcje wobec przeciwników takiego układu społecznego po drugiej rodzina, potomstwo, moralność, wyższe wartości, tolerancja, zdrowy podział ról i szacunek wzajemny kobiet i mężczyzn (NIE. NIE MA W TYM ABSOLUTNIE ŻADNEJ ALUZJI JAKOBY KOBIETA MIAŁA OBOWIĄZEK ZMYWAĆ GARY. Zdrowy podział ról i wzajemny szacunek nie konstruuje takich założeń, więc proszę oszczędzić sobie w końcu socjotechnicznych zabiegów).

Jeżeli ktoś z pełną świadomością wybiera to pierwsze - okey. Problem jest taki, że pod płaszczykiem "tolerancji" "wyzwolenia kobiet" "gender" większość ludzi nie widzi czego to naprawdę dotyczy. I wszyscy jak te owce zapędzone stadem w pole.

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading

Opinie czytelników


O książce:
Przemiana

Jedno z tych dzieł literackich przeciwstawnych do chrześcijańskiego oblicza kultury zachodniej. Brak bowiem tutaj linearnej kompozycji, mającej swój p...

zgłoś błąd zgłoś błąd