Poradnik dla właścicieli psów

Tłumaczenie: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Rebis
The Complete Idiot's Guide to Getting and Owning a Dog
psy, kynologia, tresura
poradniki
joly_fh

Zawsze chciałeś mieć psa, ale nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z nowym pupilem? Ta książka pomoże ci podjąć decyzję! Poradnik dla właścicieli psów to informacje o różnych rasach, przegląd technik szkolenia i wskazówki, jak pielęgnować czworonogi. Znajdziesz tu: - Porady eksperta na temat tego, jak możesz stwierdzić, która rasa jest dla ciebie odpowiednia. - Wskazówki dla kompletnego...

Znajdziesz tu:

- Wskazówki dla kompletnego laika, jak znaleźć odpowiedzialnego hodowcę.

- Wyczerpujące informacje o zasadach wyboru weterynarza i kursu posłuszeństwa.

- Cenne wiadomości o tym, czego możesz się spodziewać po psie w różnych okresach jego życia.

- Łatwe do szybkiego zastosowania metody radzenia sobie z kłopotliwymi zachowaniami.

- Zdroworozsądkowe podejście do problemów zdrowotnych.

Doktor Sheila Boneham jest nagradzaną pisarką, autorką kilku książek i licznych artykułów o psach, w tym Breed Rescue: How to Start and Run a Successful Program, którą Dog Writers Association of America ogłosił najlepszą encyklopedyczną książką o psach roku 1998 roku.

źródło opisu: Wyd. Rebis, 2013

źródło okładki: www.rebis.com.pl

adorable | 2014-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2014

Często mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, a jak to najczęściej bywa - przyjaciół wybieramy sobie sami. Z tego względu niezwykle ważne jest, aby dokonać przemyślanego wyboru, decydując się na danego psiaka. Warto pamiętać, iż każde zwierzę potrzebuje ogromnej uwagi, a czasami nawet pewnego poświęcenia, jednak jedno jest pewne - jego wdzięczność będzie gigantyczna i zapewni długoletnią przyjaźń. Trzeba mu tylko na to pozwolić...

"Poradnik dla właścicieli psów" to skarbnica wiedzy dla każdej osoby, która posiada psa albo pragnie jakiegoś przygarnąć. Składa się z siedmiu części - zaczynając od plusów i minusów posiadania zwierzaka, podstawowych informacji związanych ze znalezieniem odpowiedniej rasy czy dokonaniem adopcji, poruszając tematykę radzenia sobie z przewlekłymi dolegliwościami psa, odpowiednim żywieniem i nauczeniem przyzwoitego zachowania, kończąc na bezpiecznym podróżowaniu...

Forsycja | 2015-09-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015