Rozmówki. Francuski

Wydawnictwo: G+J
MoonLight

Podróżnik dla podróżników. Na bazie swojego podróżniczego doświadczenia i notatek robionych podczas samotnych wypraw słynna podróżniczka napisała najbardziej uniwersalne i wszechstronne rozmówki na świecie: * dla kogoś, kto zgubił okulary, * dla niepełnosprawnych, * dla wegan i wegetarian, * dla ofiary kradzieży i wypadku samochodowego, * dla hobbysty, który zbiera monety, * dla narciarza,...

Podróżnik dla podróżników.
* dla poszukiwacza przygód

źródło opisu: http://literacki24.pl/-/

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/

rett777 | 2017-03-28

Może być tylko dlatego, że w jednej książce są zebrane przydatne słówka. Łatwo się po prostu uczyć. Absolutnie, nie dla ludzi, którzy nie mieli wcześniej styczności z danym językiem obcym i nie wiedzą jak czytać. Wręcz zabroniona dla takich osób. Polska transkrypcja!!!! Serio! Skandal, skandal, skandal.

"Podróżnik dla podróżników.
Na bazie swojego podróżniczego doświadczenia
i wszechstronne rozmówki na świecie:
* dla kogoś, kto zgubił okulary,
* dla niepełnosprawnych,
* dla wegan i wegetarian,
* dla ofiary kradzieży i wypadku samochodowego,
* dla hobbysty, który zbiera monety,
* dla narciarza, płetwonurka i kibica
* dla podrywacza
* dla poszukiwacza przygód
* i dla wielu innych podróżników, turystów i ciekawskich, którzy wyruszają w świat."

Beata Pawlikowska to Słynna podróżniczka. Blondynka.. Dziennikarka Autorka wielu poczytnych książek podróżniczych. Tłumaczka.

Kiedy tylko kilka miesięcy temu okazało się, że moje marzenie w końcu się ziści i w czerwcu ruszę na podbój Paryża postanowiłam, że do podróży przygotuję się starannie. Rok nauki francuskiego nie dał mi zbyt wiele - wciąż BARDZO niepewnie posługuję się tym językiem. Szukałam więc odpowiednich rozmówek, aby po prostu zdobyć...

Aleksandra | 2013-06-18

Czy to w fiszkach, czy repetytoriach, myślę, że ważna jest transkrypcja. To połowa sukcesu - czytanie jej na głos i w myślach. Zwrotów jest sporo, z różnych zakresów. Dla podróżnika - to podstawa. Polecam gorąco!

P.S. Mankamentem jest brak rodzajników... Jednak z nimi byłoby lżej i "szerzej". Już na samym wstępie jest słówko "jour" i transkrypcja [ężur] - kiedy powinno być "un jour"...?

MoonLight | 2013-05-08

Kupując ją, miałam ogromną nadzieje, że polubię język francuski. Nie zawiodłam się. Dzięki "Rozmówkom..." wreszcie z chęcią, a nie z przymusu, uczyłam się kolejnych zwrotów.
To, że Beata Pawlikowska jest niezwykłą osobą, wiadomo od dawna. Każda kolejna książka przez nią napisana jest potwierdzeniem tego faktu.
Polecam książkę nie tylko tym, którzy kochają podróżować, ale także i tym którzy nie potrafią zmusić się do nauki języka francuskiego. Naprawdę warto.