Rozmówki. Francuski

G+J
rozmówki język francuski nauka języka
językoznawstwo, nauka o literaturze
rozmówki język francuski nauka języka

Może być tylko dlatego, że w jednej książce są zebrane przydatne słówka. Łatwo się po prostu uczyć. Absolutnie, nie dla ludzi, którzy nie mieli wcześniej styczności z danym językiem obcym i nie wiedzą jak czytać. Wręcz zabroniona dla takich osób. Polska transkrypcja!!!! Serio! Skandal, skandal, skandal.

"Podróżnik dla podróżników.
Na bazie swojego podróżniczego doświadczenia
i notatek robionych podczas samotnych wypraw słynna podróżniczka napisała najbardziej uniwersalne
i wszechstronne rozmówki na świecie:
* dla kogoś, kto zgubił okulary,
* dla niepełnosprawnych,
* dla wegan i wegetarian,
* dla ofiary kradzieży i wypadku samochodowego,
* dla hobbysty, który zbiera...

Czy to w fiszkach, czy repetytoriach, myślę, że ważna jest transkrypcja. To połowa sukcesu - czytanie jej na głos i w myślach. Zwrotów jest sporo, z różnych zakresów. Dla podróżnika - to podstawa. Polecam gorąco!

P.S. Mankamentem jest brak rodzajników... Jednak z nimi byłoby lżej i "szerzej". Już na samym wstępie jest słówko "jour" i transkrypcja [ężur] - kiedy powinno być...

Kupując ją, miałam ogromną nadzieje, że polubię język francuski. Nie zawiodłam się. Dzięki "Rozmówkom..." wreszcie z chęcią, a nie z przymusu, uczyłam się kolejnych zwrotów.
To, że Beata Pawlikowska jest niezwykłą osobą, wiadomo od dawna. Każda kolejna książka przez nią napisana jest potwierdzeniem tego faktu.
Polecam książkę nie tylko tym, którzy kochają podróżować, ale...

• 2015
  • 52 książki 2013