Biblia Jerozolimska

Wydawnictwo: Pallottinum
biblia, pismo święte
religia
neta

Wydanie polskie Biblii Jerozolimskiej, prawdopodobnie najpopularniejszej edycji Pisma świętego na świecie, to długo oczekiwana przez miłośników Słowa Bożego publikacja. Dzieło powstało dzięki inicjatywie Drogi Neokatechumenalnej w Lublinie na czele z nieżyjącym już jezuitą ks. Alfredem Cholewińskim SJ. Po uzyskaniu osobowości prawnej ruch Centrum Formacji Wspólnot Neokatechumenalnych w archidiecezji lubelskiej pod opieką bpa Zbigniewa Kiernikowskiego dokonał tłumaczenia i opracowania przypisów z Biblii Jerozolimskiej do tekstu wydania piątego Biblii Tysiąclecia, przyjętej przez Konferencję Episkopatu Polski jako tłumaczenie oficjalnie używane w sprawowanej przez Kościół liturgii. Jak napisał Prymas Polski Kardynał Józef Glemp "Biblia Jerozolimska, tłumaczona na różne języki świata, spełnia bardzo ważna rolę w doktrynalnym przekazie słowa objawionego dzięki wprowadzeniom, komentarzom i odnosnikom zamieszczonym na marginesach, umożliwiającym pogłebienie znajomości czytanych tekstów oraz nawiązanie do bogactwa całego przekazu Pisma świętego.

źródło opisu: http://www.pallottinum.pl/index.php?p=525

źródło okładki: http://www.pallottinum.pl/index.php?p=525

Tamanna | 2014-01-20

Choć trochę z niej czytam prawie codziennie. Dzięki jej słowom mierzę się z tym, czym jest miłość, jak żyć, jak przebaczać, jak być wdzięczną. Wierzę, że przygotowuje mnie do śmierci jako przejścia w miłość Boga.

folko | 2013-05-07
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam