Jak budować a jak burzyć demokracje

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Darya

Książka o konstytucyjnym oraz instytucjonalnym projektowaniu i budowaniu nowych demokracji w społeczeństwach, którym udało się obalić dyktatury. Autor omawia także zagrożenia, jakie czyhają na te demokracje ze strony nieprzezwyciężonego dziedzictwa totalitarnego lub własnych słabości ustrojowych.

źródło opisu: http://wydawnictwo.sejm.gov.pl/publikacje/publikacja_708.html

źródło okładki: http://wydawnictwo.sejm.gov.pl/publikacje/publikacja_708.html

Darya | 2013-10-11
Przeczytana: lipiec 2013

Książka na pewno nie łatwa w odbierze - trudno czytać ją bez spoglądania co jakiś czas do słownika, by sprawdzić jakieś słówko (nie bez powodu ulubionym hasłem mojej grupy przed egzaminem u doktora Nowotarskiego było "partycypacyjna partykularyzacja konsoliduje demokrację"), jednak nie można zaprzeczyć, że książka rzeczowo przechodzi do tematu demokracji i wszystkie teorie przedstawione są za pomocą przykładów różnych krajów świata.

CatherineZ | 2015-01-01
Na półkach