Prawda o kłamstwie

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Naucz się wykrywać kłamstwa, tajone uczucia i dwoistości charakteru, a unikniesz rozczarowańWszyscy jesteśmy kłamcami, a najczęstszym kłamstwem jest udawanie, że nigdy nie skłamaliśmy! Kłamiemy z różnych powodów, czasem żeby ukryć nasze prawdziwe uczucia, czasem żeby kogoś nie urazić. Kłamstwo powoduje niespójność na płaszczyźnie komunikacji. Słowa są w niezgodzie z językiem pozawerbalnym Na szczęście istnieje możliwość zdemaskowania kłamstwa i przekonania się, czy na pewno możemy zaufać rozmówcy. Wykrycie kłamstwa polega na wytropieniu niespójności między poszczególnymi kodami komunikacji. Najlepszymi kłamczuchami są tacy, którzy wierzą w swoje kłamstwa. Ich ciało pozostaje w harmonii ze słowami, ale weryfikując ich intencje, uda się nam ich zdemaskować.

ant_07 | 2016-10-13
olliviol | 2016-06-19